Sackboy: A Big Adventure

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórcy Sackboy: A Big Adventure zostaną przejęci. O dziwo, nie przez PlayStation

Odpowiedzialna za między innymi Sackboy: A Big Adventure grupa Sumo Group zostanie przejęta. Chiński gigant kupi wiele zespołów za ogromną kwotę.

Tencent znów wybrał się na zakupy. Chiński gigant ogłosił, że planuje kupić Sumo Group. Wielka grupa wyceniła się na 1.27 miliarda dolarów. Jeśli transakcja przebiegnie pomyślnie, wkrótce otrzymamy potwierdzenie transakcji. Najpewniej sprawa rozstrzygnie się w ciągu najbliższych paru miesięcy.

Trzej założyciele Sumo, którzy pracują w firmie, Paul Porter, Darren Mills i ja jesteśmy pasjonatami tego, co robimy i jesteśmy w pełni zaangażowani w kontynuację naszych ról.
Możliwość współpracy z Tencent jest jedną z tych, których nie mogliśmy przegapić. To nada Sumo inny wymiar. Da nam możliwość odciśnięcia naszego piętna na tej niesamowitej branży, w sposób, który wcześniej był poza naszym zasięgiem.

– komentuje Carl Cavers, szef Sumo Group dla GamesIndustry

Częścią Sumo Group jest słynne Sumo Digital. Jest to studio odpowiedzialne między innymi za Sackboy: A Big Adventure, LittleBigPlanet 3 i Crackdown 3, a także – jako wsparcie – Forza Horizon 2. Dodatkowo Digital często pomaga przy produkcji tytułów innych studiów.

W skład Sumo Group wchodzą też takie firmy jak Secret Mode, Pipeworks Studios i Atomhawk. Choć cała grupa nie ma wielu własnych marek, zalicza się zdecydowanie do grona największych spółek gamingowych w Wielkiej Brytanii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się