Rollercoaster Dreams zapowiedziane na PlayStation 4 oraz PlayStation VR

Gotowi na przejażdżkę kolejką górską?

Nowa gra Rollercoaster Dreams została właśnie zapowiedziana na PlayStation 4 oraz PlayStation VR – ukazać się ma 13 października tego roku. W grze możliwe będzie wybudowanie własnego parku rozrywki oraz własnej kolejki górskiej i innych atrakcji. Gracz będzie mógł wybierać rodzaje wagoników, przebieg trasy i inne dodatkowe atrakcje. Całość ma być wspierana przez gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony – PS VR (aczkolwiek posiadanie PS VR nie jest wymagane, aby zagrać w produkcję). Ponadto w opisie gry czytamy, że możliwe ma być dzielenie się projektami parków z innymi graczami.

Istotnym elemtem gry ma być aspekt strategiczny. Otóż gra nie będzie polegać tylko na korzystaniu z wybudowanej kolejki górskiej. Gracz będzie musiał zarządzać parkiem rozrywki: budować nowe miejsca dla odwiedzających, zadbać o reklamę parku, pracowników oraz ogólnie wykazać się zdolnościami menadżerskimi.

PlayStation VR w październiku. Znamy też cenę

Sony zapowiedziało premierę PlayStation VR na 13 października tego roku. W USA sprzęt ma kosztować 399 dolarów, nie znamy jeszcze jednak europejskiej kwoty, którą przyjdzie nam zapłacić za PS VR.

To jednak nie wszystko. Sony przekazało, że na start będzie dostępne 50 gier w tym takie produkcje jak zapowiedziany na E3 Resident Evil 7, Batman Arkham VR oraz Final Fantasy XV.

PlayStation VR
PlayStation VR

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

5 Shares
Share5
+1
Tweet