Rocket Level, czyli Rocket League w prawdziwym życiu!

Lenovo Legion oraz X-kom wpadli na nietypowy pomysł imprezy dla graczy.

Dwie wymienione marki przygotowały niecodzienny turniej Level: Rocket w popularną grę Rocket League. Rozgrywka jednak nie będzie odbywać się wyłącznie przed ekranami komputerów. W trakcie finału zawodnicy przesiądą się do prawdziwych pojazdów typu buggy, z kolei areną zawodów będzie specjalnie przygotowana przestrzeń wrotkarni! Arena swoim wyglądem przypominać będzie prawdziwe widowisko sportowe wielkiego formatu.

Wydarzenie finałowe poprzedzone zostanie eliminacjami. Na tym etapie youtuberzy, którzy zostali zaangażowani do akcji, zaproszą po jednym uczestniku. Pierwszymi influenceremi, którzy rozpoczęli już nabór, są Jcob oraz Ziemniak. By dołączyć do zabawy, wystarczy odpowiedzieć na pytania opublikowane przez nich w mediach społecznościowych. Informacje o kolejnych gwiazdach, do których można się zgłaszać, sukcesywnie pojawiać się będą na oficjalnej stronie wydarzenia, na kanale X-kom oraz kanałach youtuberów.

Po zakończeniu pierwszego etapu, wszyscy uczestnicy, którzy przejdą do kolejnego, zostaną zaproszeni do rozgrywek półfinałowych, które odbędą się 7 kwietnia na terenie wrotkarni w Warszawie. Zaproszeni gracze walczyć będą o finał na komputerach Lenovo Legion.

Rocket Level

W ścisłym finale najlepsi zawodnicy przesiądą się do prawdziwych pojazdów typu buggy. Cały przebieg spotkania będzie komentowany na żywo przez Rocka i Izaka oraz streamowany m.in. na ich kanałach w mediach społecznościowych. Wydarzenie śledzić będzie można również na Facebooku, YouTube’ie oraz Twitchu. Główną nagrodą w konkursie jest laptop Lenovo Legion Y720. Główne wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie.

To nie pierwsza taka akcja

Lenovo oraz X-kom już wcześniej przenosiły gry do rzeczywistości. Dotychczas odbyły się dwa udane wydarzenia z serii Level. Level: Battleground, czyli adaptacja kultowego PlayerUnknown’s Battlegrounds w Kochcicach pod Częstochową oraz Level: Forest, gdzie uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w survivalowym tytule Slender: The Arrival. Eliminacje online oraz rozgrywka na komputerach Lenovo Legion wyłoniły finalistów, którzy o główną nagrodę rywalizowali zamknięci w prawdziwym escape roomie.

Źródło: Materiał Partnera

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.