Rocket League – wspólne granie na PS4 i Xbox One uruchomione w ciągu kilku godzin, jeśli…

Twórcy gry są przygotowani.

Studio Psyonix, które odpowiada za gorąco przyjęty przez graczy tytuł Rocket League, informuje na łamach serwisu IGN, że nawet dzisiaj mogłoby uruchomić opcję, pozwalającą na wspólną rozgrywkę pomiędzy platformami PlayStation 4 i Xbox One. Wyobrażacie sobie taką rywalizację? Na pewno wielu graczy stanęłoby na wirtualnym boisku.


Wiceprezes Psyonix – Jeremy Dunham – podkreśla, że taki tryb wspólnej zabawy jest już przygotowany i możliwy do wdrożenia w zaledwie kilka godzin. W takim razie co stoi na przeszkodzie? – Czekamy obecnie jedynie na zielone światło ze strony Sony i jeśli je dostaniemy, będziemy mogli wprowadzić rozgrywki między konsolami w mniej niż jeden dzień roboczy. Wystarczy dosłownie kilka godzin, by opcja została włączona na całym świecie. Tak naprawdę wystarczy jedynie zgoda Sony – zaznacza Dunham.

Wiceprezes Psyonix zdaje sobie jednak sprawę, że na decyzję przyjdzie mu jeszcze trochę poczekać: Sony jest naprawdę ogromną firmą i trochę czasu musi po prostu zająć sprawdzenie, jakie przeszkody mogą się pojawić na tej drodze.

Warto wspomnieć, że inicjatywa wspólnego grania została podjęta przez studio Psyonix oraz Microsoft w połowie marca tego roku. Gigant z Redmond przedstawił wówczas Cross-Network Play. Sprowadza się to do tego, że posiadacze blaszaków oraz XOne będą mogli zagrać wspólnie w wybrane, na razie pomniejsze produkcje. Jedną z pierwszych gier, wspierających taką cross-sieciową zabawę, będzie właśnie Rocket League.

Rocket League w edycji kolekcjonerskiej na PS4 i Xbox One

W zeszłym miesiącu produkcja doczekała się wypasionego wydania na konsolach obecnej generacji, która pojawiła się w naszym kraju za sprawą Wydawnictwa Techland.

Rocket League: Collector’s Edition to gratka zarówno dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z tytułem, jak i oddanych fanów. Oferowane przez Techland wydanie wzbogacone jest dodatkami. Gracze dostaną najlepsze DLC – Supersonic Fury, Revenge of the Battle-Cars i Chaos Run, zawierające nowe auta i elementy do ich kustomizacji oraz kolekcjonerski art wykonany w technice litografii. Dodatkowa atrakcja dla posiadaczy Collector’s Edition to wcześniejszych dostęp do czterech nowych, ekskluzywnych samochodów – Aftershock, Maruder oraz futurystycznych aut z Neo Tokyo: Esper i Masamune. Samochody będzie można pobrać przed ich oficjalną premierą.

Sugerowana cena detaliczna to 129,90 zł. Szczegóły wydania można zobaczyć na załączonej grafice.

Rocket League

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

18 Shares
Share18
+1
Tweet