Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Rocket League zniknie ze Steama i przejdzie na model free-to-play

Tytuł autorstwa Psyonix już niebawem nie będzie dostępny na Steamie. Zamiast tego grę nabędziemy w Epic Games Store – i to za darmo.

Twórcy RL poinformowali, że w momencie premiery w sklepie Epic Games produkcja przejdzie na model f2p. Gracze, którzy zechcą wypróbować ją w Epic Games Store, będą mogli bawić się z innymi członkami społeczności Rocket League, którzy mają tytuł na Steamie czy w wersji konsolowej.

Dokładna data dotycząca tego, kiedy właściwie gra zadebiutuje w modelu free-to-play, nie została jeszcze ujawniona. Z tego co wiadomo do tej pory, ma to nastąpić jeszcze tego lata.

Rocket League bazuje na dość nietypowym pomyśle: gramy w piłkę przy użyciu samochodu wyścigowego. Tytuł zadebiutował w 2015 na PC i PS4, a rok później także na Xboksie One. Jeśli chodzi o premiery gier wideo, to są to dość odległe daty; jednak do tej pory RL cieszy się bardzo dużą popularnością – a po przejściu na f2p na pewno zdobędzie wielu nowych sympatyków.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się