Rocket League 2 jest w planach? Twórcy gry o szansie na sequel

Poznaliśmy również nowe dane na temat sprzedaży Rocket League.

Psyonix nie zamierza porywać się w najbliższym czasie na kontynuację Rocket League. Powód jest prosty – dobra sprzedaż pierwszej części. Jak tłumaczy wiceprezes studia Jeremy Dunham: Dlaczego mielibyśmy powiedzieć naszej ogromnej społeczności, którą mamy zbudowaną, że to, w co teraz grają, za 12 miesięcy będzie porzucone i jednocześnie chcemy, by dali nam więcej pieniędzy i przenieśli się do nowej gry? To nie jest właściwa droga i sądzę, że taki sposób tworzenia gier już minął.

Naszym celem jest ciągłe utrzymywanie Rocket League oraz usprawnianie, by nie tracić żadnej z osób, które chcą się bawić. Jeśli grają w nasz produkt, to dlaczego mamy ich karać tym, że musieliby kupić kolejną grę, w której pojawi się kilka nowych funkcji. Chcemy dać im do zrozumienia, że jeśli chcą, mogą pozostać z nami naprawdę na długo – zapewnia Jeremy Dunham w podcaście Kinda Funny Games.

Wygląda zatem na to, że jeśli Rocket League 2 w ogóle powstanie, to naprawdę długo trzeba na nie poczekać.

Przy okazji poznaliśmy świeże dane sprzedaży Rocket League. Na całym świecie sprzedano 10,5 miliona egzemplarzy tytułu i dotyczy to wszystkich platform. Liczba zarejestrowanych graczy sięgnęła natomiast 29 milionów. Deweloper wlicza w ten wynik nie tylko osoby, które kupiły tytuł, lecz również te grające na wersjach w ramach PS Plus, podczas darmowych weekendów, a nawet na jednej konsoli w trybie split-screen.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.