Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Reżyser Silent Hill odchodzi z Sony. Znany deweloper zakłada własne studio

Twórca takich kultowych serii jak Silent Hill i Siren odszedł z Sony. Keiichiro Toyama zdecydował się na założenie własnego studia.

Nowa generacje nie oznacza tylko zmian dla graczy, ale też samych deweloperów. Wielu pracowników dużych studiów uznaje zmianą platformy za dobry pretekst do znalezienia innego miejsca pracy lub wejścia w inną branżę. Niedawno poinformowaliśmy Was o odejściu kilku członków Bend, a dzisiaj przynosimy podobne wieści z innego studia Sony.

Keiichiro Toyama pracował przy serii Silent Hill, SIREN i Gravity Rush jako reżyser. Deweloper to jeden z najbardziej uznanych w Japonii twórców gier wideo i trudno się temu dziwić. Jego survival horrory do dziś straszą i stały się kultowe.

Niestety (dla Sony) Toyama zdecydował się opuścić Japan Studio i założył własny zespół, nazwany Bokeh Game Studio. Na kanale BGS pojawiła się krótka zapowiedź nowej drużyny deweloperów.

Poszczególne fragmenty filmu zdradzają, że Toyama wraz z paroma współpracownikami zajmie się najprawdopodobniej tworzeniem horroru lub innej gry w stylistyce grozy. Producent PlayStation z pewnością odczuje taką stratę.

Insiderzy z forum ResetEra donoszą, że nieujawniona, nowa odsłona Silent Hill miała zostać zaprezentowana już jakiś czas temu, ale rotacje w zespole Japan Studio doprowadziły do lekkich opóźnień. Jeśli nowa część Cichego Wzgórza faktycznie istnieje, to nie powstaje już ze wsparciem ojca serii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się