Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Days Gone traci deweloperów. Twórcy odchodzą ze studia

Deweloperzy pracujący przy Days Gone odeszli z Bend Studios. Zespół tworzący grę stracił bardzo istotnych członków studia.

Premiera największej produkcji Bend Studios nie była specjalnie udana, a gra zmagała się z licznymi problemami. Gracze narzekali głównie na sporą ilość błędów i kiepską realizację niektórych mechanik, choć popremierowe łatki naprawiły sporą część niedoskonałości.

Na ten moment gracze spekulują na temat ewentualnej kontynuacji Days Gone, a twórcy już z pewnością pracują nad nowym projektem. Niestety, zespół Bend Studios utracił dwóch istotnych deweloperów, którzy pracowali nad zombiaczą piaskownicą.

Ze studia odszedł scenarzysta – John Garvin – i reżyser ostatniej gry Bend – Jeff Ross. To dość ważne persony w perspektywie całego zespołu i reszta ekipy z pewnością odczuje brak współpracowników.

Nie oznacza to jednak, że Bend Studio wpakowało się w tarapaty. Rotacja pracowników to standard i z pewnością zarząd deweloperów już znalazł zastępców na miejsce reżysera i scenarzysty.

Jeśli DG2 faktycznie powstaje, to za jakiś czas powinniśmy dostać sygnał od deweloperów, który potwierdzi przypuszczenia graczy. Choć nie był to z pewnością najlepszy tytuł ekskluzywny na PlayStation 4, to spodobał się wielu graczom. Kontynuacja naprawiająca błędy poprzednika mogłaby być prawdziwym hitem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się