Days Gone traci deweloperów. Twórcy odchodzą ze studia

0 komentarzy

Deweloperzy pracujący przy Days Gone odeszli z Bend Studios. Zespół tworzący grę stracił bardzo istotnych członków studia.

Premiera największej produkcji Bend Studios nie była specjalnie udana, a gra zmagała się z licznymi problemami. Gracze narzekali głównie na sporą ilość błędów i kiepską realizację niektórych mechanik, choć popremierowe łatki naprawiły sporą część niedoskonałości.

Na ten moment gracze spekulują na temat ewentualnej kontynuacji Days Gone, a twórcy już z pewnością pracują nad nowym projektem. Niestety, zespół Bend Studios utracił dwóch istotnych deweloperów, którzy pracowali nad zombiaczą piaskownicą.

Ze studia odszedł scenarzysta – John Garvin – i reżyser ostatniej gry Bend – Jeff Ross. To dość ważne persony w perspektywie całego zespołu i reszta ekipy z pewnością odczuje brak współpracowników.

Nie oznacza to jednak, że Bend Studio wpakowało się w tarapaty. Rotacja pracowników to standard i z pewnością zarząd deweloperów już znalazł zastępców na miejsce reżysera i scenarzysty.

Jeśli DG2 faktycznie powstaje, to za jakiś czas powinniśmy dostać sygnał od deweloperów, który potwierdzi przypuszczenia graczy. Choć nie był to z pewnością najlepszy tytuł ekskluzywny na PlayStation 4, to spodobał się wielu graczom. Kontynuacja naprawiająca błędy poprzednika mogłaby być prawdziwym hitem.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się