Resident Evil 5 też dostanie remake? Na to wskazuje “czwórka”

Resident Evil dostanie kolejne remake'i | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Capcom może planować gruntowne odświeżenie każdej części z uwielbianego cyklu Resident Evil. Resident Evil 5 Remake też może powstać, a fani myślą, że znaleźli na ten temat wskazówki w niedawno wydanej “czwórce”.

Capcom ma z pewnością mnóstwo planów na temat kolejnych części serii Resident Evil. Już przy okazji Village głośno mówiono o tym, że potencjalna “dziewiątka” powstaje i może zwieńczyć “sagę Wintersów”. Zanim to jednak nastąpi, może minąć wiele miesięcy. Te zapewne będą przesiąknięte przeciekami, domysłami i teoriami na temat dalszej przyszłości serii.

Resident Evil 5 Remake i… co dalej?

Uwaga – poniższe akapity mogą zdradzać spoilery fabularne z RE4 Remake oraz RE5. Jeżeli nie znacie tych gier lub nie chcecie sobie psuć zabawy – nie radzę dalej czytać. Nawiasem wspomnę tylko, że fani mają bardzo sensowne dowody na swoją teorię o tym, jakoby Resident Evil 5 Remake miało być kolejną (zapewne po “dziewiątce”) planowaną premierą z serii.

Otóż w jednym z końcowych przerywników filmowych możemy zobaczyć Adę Wong rozmawiającą z Albertem Weskerem – głównym antagonistą serii. Warto dodać, że jako postać jest on niezwykle ważny w “piątce” i samo dodane go do RE4 wydaje się swego rodzaju “podgrzaniem atmosfery” przed możliwą kontynuacją. Tyle że nie o to tu wcale chodzi. Wielu fanów zwróciło uwagę na jeden z ekranów, który ogląda Wesker. Widać na nim podziemny ogród, czyli jeden z etapów z Resident Evil 5. To jedna z ważniejszych lokacji, z której w końcu na świat przedostał się plugawy wirus uroboros. Warto także zwrócić uwagę na szczegół na ekranie wskazujący na rozmowę Weskera z Excellą Gionne, kolejną ważną postacią z “piątki”.

Jeżeli to za mało, to ja nie mam pojęcia, czego jeszcze potrzebujecie. Logicznym krokiem byłoby wydanie odświeżonej piątej części serii. Jednak niektórzy weterani zwracają uwagę na to, że wciąż nie dostaliśmy pełnoprawnego remake’u “jedynki” (a jedynie remaster) czy nawet uwielbianego przez fanów spin-offa Code:Veronica. Capcom najwyraźniej jednak przymierza się (lub już pracuje) do RE5. Co potem? Pojęcia nie mam, ale Resident Evil 6 jest na tyle nowe i dość mało kochane przez fanów, że nie wiem, czy jest sens oczekiwać remake’u tej gry. Może kiedyś?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie