Recenzje Resident Evil 4 Remake. Capcom po raz kolejny wydał legendę

Resident Evil 4 Remake w wersji pudełkowej na PS5 taniej w Neonet
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Resident Evil 4 Remake. Wygląda na to, że firmie po raz kolejny udało się wydać coś, co przejdzie do legendy.

Capcom od pewnego czasu idzie jak burza. Firma wydaje kolejne odsłony swoich kultowych serii, a te okazują się naprawdę solidnymi grami. MOnster Hunter czy Resident Evil to koronne przykłady współczesnej działalności deweloperów i wydawcy. Teraz jednak skupimy się na tym drugim, a konkretnie – na Resident Evil 4 Remake. W sieci pojawiły się pierwsze oceny i nie ma chyba zaskoczenia w tym, że twórcy i tym razem “dowieźli”.

Resident Evil 4 Remake gigantycznym sukcesem

Wystarczy jedynie udać się na Metacritic, aby przekonać się, że i tym razem zostaliśmy uraczeni czymś naprawdę wyjątkowym. RE4 Remake okazało się kolejną wielką premierą. Choć nie dotarliśmy jeszcze do półrocza, oceny zwiastują nowego kandydata do GOTY 2023. Średnia ocen na Metacritic w wersji PC wynosi 91/100 (94/100 dla PS5 i 91/100 dla Xbox Series X). Zdecydowana większość krytyków jest zgodna, że remake dorównuje legendzie, określanej przez wielu najlepszą częścią serii. Co więcej – nie brakuje sporej liczby maksymalnych not!

Remake Resident Evil 4 to najbardziej nieubłaganie ekscytująca przygoda serii przebudowana, dopracowana i zrealizowana w pełni swojego ogromnego potencjału.

– twierdzi IGN (ocena 10/10)

Ciężko jest opisać, jak doskonały jest remake Resident Evil 4. Można by pomyśleć, że po niezliczonych reedycjach i portach Capcom nie będzie miał już na to siły, ale nie tylko potraktował materiał źródłowy z najwyższym szacunkiem, ale także utorował drogę do doświadczenia, które może nawet przewyższyć oryginał z 2005 roku.

– zachwyca się Gamebyte (10/10)

Podobnych opinii jest mnóstwo. Na OpenCritic tytuł dzierży średnią na poziomie 92/100 i poleca go aż 95% krytyków. I, mimo że wiele osób uważa grę za doskonałą, nie brakuje jednak bardziej powściągliwych opinii. Te są jednak w większości i tak okraszone pozytywną oceną rzędu 7/10.

Próbując stworzyć Resident Evil 4 z bardziej nowoczesną wrażliwością, pozostawiono za sobą to, co sprawiło, że oryginalna gra była tak wspaniała na początku.

– czytamy w recenzji Siliconera (7/10)

Wygląda jednak na to, że ponownie dostaliśmy hit, którym ciężko się nie zachwycać. To co teraz… remake “piątki”?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie