Ressident Evil 3 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Resident Evil 3 otrzymało tajemniczą aktualizację. Czyżby niespodzianka od Capcom?

Miesiąc temu informowaliśmy, że Capcom dodało tajemnicze pliki do Resident Evil 3 na Steam. Do dziś nie do końca wiadomo, czym one były, ale właśnie pojawiły się kolejne.

Tylko w tym tygodniu niepubliczną wersję gry zaktualizowano aż dziewięć razy. Nie znamy rozmiarów dodanych plików, ale spora część z nich posiada opis zawierający „QA”, a więc są to wersje najpewniej przygotowane dla testerów. Jak doskonale wiecie, grę wydano ponad rok temu, więc Capcom raczej musiało dodać do niej coś nowego, aby musieć ją testować. Podobne pliki pojawiły się też na początku września, co sugeruje, że trwają testy wspomnianych nowości.

Resident Evil 3 na SteamDB
Źródło: SteamDB

Niewykluczone, że aktualizacja dotyczy tylko komputerów osobistych, wszak nie wiadomo nic na temat dodania plików na serwery PlayStation i Xbox. Może więc chodzić o patch wprowadzający wsparcie technologii NVIDIA DLSS, AMD FSR lub nawet ray-tracingu. To chyba najbardziej możliwa z optymistycznych opcji.

Drugim ciekawym, choć mniej prawdopodobnym rozwiązaniem, jest nowa zawartość. Capcom szykuje parę niespodzianek dla fanów RE i niewykluczone, że jedną z nich byłoby rozszerzone wydanie remake’u Resident Evil 3. Przypomnę, że w okolicach premiery gracze narzekali na wycięcie sporej ilości zawartości z oryginalnego tytułu. O wzbogaconej wersji odświeżenia RE3 plotkuje się od dłuższego czasu.

Możliwe też, że omawiane aktualizacje to nic szczególnego. Capcom mogło wprowadzić do gry tylko pomniejsze poprawki lub reklamy Resident Evil Village. O tym, co takiego szykują deweloperzy przekonamy się (lub nie) dopiero za jakiś czas.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%