Remastery Fallout 3 i Oblivion tylko na konsole Xbox? Gracze PS5 obejdą się smakiem

Remastery Fallout 3 i Oblivion tylko na konsole Xbox? Gracze PS5 obejdą się smakiem
Newsy PS5 Xbox Series Xbox Series S

Chcielibyście zagrać w zremasterowane edycje takich gier, jak Fallout 3 albo The Elder Scrolls IV: Oblivion na PlayStation? No to mamy dla was złe wieści, bo plotka głosi, że pojawią się ekskluzywnie na platformach Xbox. Ma to wynikać oczywiście z przejęcia Bethesdy przez Microsoft. Cóż, posiadacze konsol z USA mogą zacierać ręce.

Fallout i Oblivion tylko dla konsol Xbox?

Informacje o ekskluzywnym dostępie do rzeczonych remasterów podał colteastwood w podkaście XNC. Według jego informacji, że dwa niezapowiedziane jeszcze remastery miałyby stać się tytułami na wyłączność dla konsol Microsoftu. Chodzi o gry ze stajni Bethesdy, czyli Fallout 3 i The Elder Scrolls IV: Oblivion. Okazuje się, że wejście firmy w skład wielkiej rodziny amerykańskiego giganta miało sprawić, że tego rodzaju wydawnictwa będą dostępne jedynie dla posiadaczy konsol Xbox.

Informacje tego rodzaju trzeba koniecznie traktować z dystansem, choćby do momentu ich oficjalnego ogłoszenia. Wydanie remasterów jest niemalże faktem i wynika z planów finansowych oraz wydawniczych na 2024 rok, jednak brak oficjalnych zapowiedzi. Dopiero one będą w stanie rozwiać wątpliwości i potwierdzić (lub obalić) omawiane plotki. Całość brzmi jakkolwiek kontrowersyjnie. Marki takie, jak Fallout czy The Elder Scrolls nie były przecież w ostatnich latach ekskluzywnymi dla żadnych platform.

Dziś można je bez przeszkód ograć w oryginalnej formie na PlayStation 3, Xbox 360 i PC. Zresztą, sam odpalałem niedawno trzecią odsłonę postapokaliptycznego RPG na pececie i cóż, pod pewnymi względami gra się broni. Nadal oferuje bezwzględnie atomowy klimat. Z drugiej strony ząb czasu nadgryzł ją mocno, nie oszczędzając tekstur i drewnianych animacji. Choć w sumie jest to jakiś znak rozpoznawczy Bethesdy, prawda?

Ich ostatnie dzieło, czyli Starfield dla wielu okazał się być mesjaszem gier wideo, inni podchodzą do produkcji z dużym dystansem. To bezwzględnie bardzo dobra i ciekawa gra. Z całym inwentarzem zalet, jak i przywar, które cechują jego twórców.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie