Gracze PC mogą grać w Red Dead Redemption w 60 klatkach i z myszką i klawiaturą

Red Dead Redemption na PC działa w 60 fpsach i z myszką i klawiaturą
Newsy PC Switch

Red Dead Redemption na PC nigdy oficjalnie nie wyszło, ale nie przeszkodziło to fanom w przeniesieniu gry samemu. Wszystko dzięki ostatniej wersji.

Gdy cała gamingowa brać myślała, że oto nastał wielki dzień i dostaniemy remake (albo, w najgorszym wypadku, remaster) Red Dead Redemption, Rockstar Games postanowiło zaskoczyć wszystkich i zapowiedzieć… wersję gry na Nintendo Switch. No cóż, mówi się „trudno” i żyje się dalej. Albo przenosi się dzięki tej wersji grę na PC i to w zadziwiającej jakości.

Od razu pragnę zaznaczyć, że nie polecam nikomu grać w RDR za pomocą emulatora, bo jest to związane z piractwem, czyli jawną kradzieżą. Niemniej wysiłki fanów się opłaciły, bo na poniższym wideo możemy obejrzeć, jak ta gra dobrze działa na PeCetach. Mówimy o blokadzie do 60 klatek, dobrej jakości i nie tylko.

Jeżeli przyjrzymy się bliżej temu, co zapewnia Ryujinx, czyli jeden z najpopularniejszych emulatorów Switcha, dostrzeżemy coś, co oferuje mało która gra z emulacji. RDR z Ryujinx nie wymaga już kontrolera, a w pełni wspiera myszkę i klawiaturę. Twórca modyfikacji pracuje też nad jej wersją na Yuzu.

Tymczasem Rockstar Games nie ma raczej żadnych planów wydania Red Dead Redemption sprzed lat na PC. To dziwne, skoro tak prostej i działającej konwersji dokonali nieoficjalnie fani. Oczywiście zoptymalizowanie gry, aby w pełni działała na komputerach, może być cięższym zadaniem. Poza tym mówimy o tej „mniej imponującej” wersji, ze Switcha. Niemniej deweloperzy pracują obecnie nad GTA VI, więc nie ma sensu na nic się nastawiać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie