Red Dead Redemption działa na PC i to coraz lepiej [WIDEO]

Red Dead Redemption odpalone na PC działa coraz lepiej [WIDEO]
Newsy PC Switch

Red Dead Redemption doczekało się premiery na Nintendo Switch i praktycznie od razu gra wspierana jest przez emulatory na PC.

Emulacja sama w sobie nie jest niczym złym, ale korzystanie z nielegalnie zdobytych wersji oprogramowania już tak. Dlatego poniższego newsa należy traktować raczej jako ciekawostkę. W końcu niemal wszyscy gracze na PC od lat wyczekują premiery poprzedniej części kultowego westernu od Rockstara na swojej platformie. Tym bardziej zabolało, gdy okazało się, że oczekiwane remake to tak naprawdę nowe wydanie na PS4 i Nintendo Switch.

I właśnie ta druga edycja powinna zainteresować graczy na PC. Już od dnia debiutu wspierana jest przez najpopularniejsze emulatory konsoli na PC, czyli Yuzu i Ryujinx. Obydwa są w stanie nie tylko uruchomić grę, ale i faktycznie można w nią grać. Na razie jednak nie jest to zbyt komfortowa przygoda, bo pojawia się wiele artefaktów graficznych, a płynność często spada poniżej 60 klatek na sekundę. Zaraz… jak to 60 klatek?! Ano tak – emulatory pozwalają na odblokowanie klatek, niedostępne w żadnej innej wersji gry.

Poniższe porównanie dość jednoznacznie obrazuje stan rozgrywki. Twórcy emulatorów wydali nawet parę poprawek do tej wersji gry, dzięki czemu wygląda i działa coraz lepiej. Jednak na w pełni godną uwagi wersję trzeba poczekać nieco dłużej. Co ciekawe, Red Dead Redemption od lat działa na PC dzięki emulatorowi Xenia (wersja z Xbox 360) i pozwala nawet na osiągnięcie ponad 60 fpsów. W tym przypadku trzeba mieć jednak naprawdę mocny sprzęt.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie