Wydawca GTA VI zwalnia ludzi. Tłumaczenie brzmi jak żart

GTA VI - Take-Two zwalnia
Newsy

Firma Take-Two, czyli wydawca m.in. serii Grand Theft Auto i nadchodzącego GTA VI poinformował o planowanych cięciach budżetowych. Te określono szeroko zakrojoną optymalizacją kosztów i zabezpieczeniem przyszłego rozwoju. Doskonale wiemy, że sprowadza się to do masowych zwolnień i skasowaniu kilku projektów. Ktoś jest zaskoczony?

Kolejne zwolnienia. Tym razem u wydawcy GTA VI

Zwolnienia w branży gier wideo stały się niejako symbolem ostatnich wielu miesięcy. W tym czasie obserwowaliśmy, jak kolejne firmy, zespoły i organizacje rezygnują z usług części pracowników. Tym razem stosowną informację podała firma Take-Two, czyli wydawca serii Grand Theft Auto i nadchodzącej gry GTA VI. Z pracą pożegna się kilkaset osób, choć to oczywiście nie koniec.

Firma przekazała mediom informację o zatwierdzeniu programu redukcji kosztów, który ma na celu “określenie efektywności całej działalności i poprawę marży firmy, przy jednoczesnym inwestowaniu we wzrost.”. Wśród zaoszczędzonych pieniędzy znajdą się środki wynikające ze zmniejszonych kosztów wynajmu powierzchni biurowych. Można przez to rozumieć, że wydawca zamknie część studiów lub zmniejszy niektóre zespoły.

Zobacz też: Gaming jest w kryzysie!

Ostatecznie mowa o zwolnieniu około 5% załogi, co przełoży się na mniej więcej 600 miejsc pracy. Co ciekawe, według prognoz wydawca szykuje się na spore zyski. Te jednak ewidentnie nie pokrywają się z ich oczekiwaniami, lub same zwolnienia były, tak czy inaczej, kwestią czasu. Teorii jak zwykle jest sporo. Jedną z popularniejszych jest post-pandemiczna “czystka”.

Źródło: PC Gamer

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie