Red Dead Redemption 2 z next-genową wersją na PS5 i Xbox Series? Gra miała trafić do Xbox Game Pass

Red Dead Redemption 2 dostanie ulepszoną wersję na PS5 i Xbox Series?
Newsy PS5 Xbox Series

Red Dead Redemption 2 next-gen podobno nie siedzi w obszarze zainteresowań Rockstara. Mimo to znów słyszymy o potencjalnie ulepszonej wersji gry.

RDR2 to gigantyczny hit Rockstar Games, w który gracze PS5 i Xbox Series mogą bez przeszkód grać. Niestety, tytuł działa w ramach wstecznej kompatybilności, więc nie ma mowy o dobrodziejstwach ray-tracing czy nawet 60 fpsach. Wcześniej słyszeliśmy o tym, że firma nie zamierza wydawać jednak takiej wersji gry. Teraz, za sprawą gigantycznego wycieku Microsoftu, znów o natywnej wersji kowbojskiego hity jest głośno.

W dokumentach znajdziemy wymianę e-maili szefa Xbox, Phila Spencera, z personelem firmy. Dyskutują na tem możliwego wypełnienia luki w harmonogramie Xbox Game Pass po tym, gdy wewnętrznie przesunięto premierę Starfield z 2022 na 2023 rok. Pojawia się tam właśnie wzmianka o “RDR2” i “T2” (zapewne Take-Two, siostrzana firma Rockstar Games).

Microsoft najwyraźniej oceniał szansę transakcji z Take-Two na to, aby do XGP trafiła ulepszona wersja gry. Spodziewano się, że T2 poprosi o więcej niż 5 milionów dolarów miesięcznie. Xbox szacował jednak, że tak wielka premiera przełoży się na dodatkowe 10 mln godzin spędzonych na graniu w gry z Game Passa. Niestety, gra miałaby raczej nie otrzymać ulepszonej wersji na PC.

Microsoft oczekiwał, że Red Dead Redemption 2 next-gen trafi do XGP w drugim kwartale roku fiskalnego 2023. Tak się, jak wiemy, nie stało, więc nie mamy pojęcia, jak obecnie wygląda ta sytuacja. Istnieje też szansa, że nigdy nie udało się podpisać takiej umowy. Sam MS oceniał szanse na jej finalizację jako na “bardzo mało prawdopodobne”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie