Czekasz na Red Dead Redemption 2 na PS5 i Xbox Series? Podobno się rozczarujesz

Red Dead Redemption 2 na PS5 i Xbox Series podobno anulowane
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Niedawno informowaliśmy o doniesieniach głoszących, że odświeżenia Red Dead Redemption i GTA IV zostały anulowane przez GTA VI, a teraz mamy równie nieprzyjemne wieści o porcie Red Dead Redemption 2 na PS5 i Xbox Series.

Informator Tez2 (który jest też źródłem wspomnianych wcześniej wieści) twierdzi, że Rockstar Games anulowało lub wstrzymało prace nad konwersją RDR2 na konsole aktualnej generacji. Firma rzekomo chciała również przygotować nową wersję edytora Rockstar (wewnątrzgrowego narzędzia do nagrywania rozgrywki w GTA V i GTA Online), ale z pomysłu także zrezygnowano.

TheOriginalGunslinger: Chyba można bezpiecznie powiedzieć, że Red Dead Redemption 2 też nigdy nie doczeka się wydania na PS5 i Xbox Series?

Tez2: Tak. Słyszałem o tym już dawno temu. Jak również o ich planie stworzenia rozszerzonego edytora Rockstar. Wszystko to zostało do tej pory już anulowane lub wstrzymane.

Źródło: videotech_ na Twitterze

Tez2 nie potwierdził powodu wstrzymania lub anulowania prac nad wspomnianymi projektami, ale można przypuścić, że jest on taki sam, jak w przypadku przewijającego się w plotkach anulowania remake’u Red Dead Redemption – GTA VI. Rockstar Games przyznało niedawno, że chce, aby gra przerosła najśmielsze oczekiwania fanów… a wspomniano o tym przy okazji ogłoszenia zakończenia zaawansowanego wsparcia Red Dead Online.

Jeśli GTA VI ma dorównać ogromnym oczekiwaniom graczy, faktycznie musi być wyjątkową i imponującą grą. Aby to osiągnąć, Rockstar potrzebuje naprawdę wielu utalentowanych deweloperów i nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie wstrzymano rozwój kilku dużych projektów, aby skupić się na nowym Grand Theft Auto. Oczywiście podane przez Tez2 doniesienia to nadal plotki i polecam podchodzić do nich z dystansem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie