Red Dead Online – plany na przyszłość. Duże nowości i ulepszenia rozgrywki

Rockstar ujawnia pierwsze szczegóły nadchodzącej dużej aktualizacji Red Dead Online. Gracze będą mogli wcielić się w trzy role: łowcę nagród, handlarza i kolekcjonera.

Red Dead Online otrzyma niedługo kolejne ciekawe zmiany i nowości. Niestety deweloper nie podał konkretnego terminu udostępnienia opisanej poniżej zawartości wspominając jedynie, że wszystko otrzymamy wkrótce. Nie liczymy jednak na szybkie wrzucenie updat’u na serwery, ponieważ kolejne informacje mamy poznać w najbliższych tygodniach, a nie dniach.

Red Dead Online – trzy role do odegrania

Gracze będą mogli wejść w role łowcy nagród, handlarza i kolekcjonera. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać wszystkie trzy role jednocześnie albo skupić się tylko na tych, które Was interesują – zaznacza Rockstar.

Zostając łowcami nagród, poznacie życie pełne nieustannej akcji po obu stronach prawa. Licencjonowany łowca nagród może tropić i chwytać przestępców – albo zabijać ich, jeśli honor mu na to pozwala. Waszym celem niekiedy może się stać również inny gracz, za którego głowę wyznaczono odpowiednio wysoką nagrodę. Postępy w grze pozwolą łowcom nagród odblokować przedmioty specjalne, takie jak wzmocnione lasso na wyjątkowo uparte cele. Dodatkowo będą mogli liczyć na poznanie nowych trików z bronią oraz nowych umiejętności tropienia, które m.in. pozwolą im korzystać z Sokolego oka podczas sprintu, galopu, a także wielu innych, specjalistycznych umiejętności, przedmiotów i ulepszeń.

Łowca nagród

Życie handlarza to idealny wybór dla burżuazyjnych kapitalistów, którzy postanowią założyć i rozwijać swój biznes w obozie. Dzięki wiernemu towarzyszowi, Crippsowi, i jego wiedzy na temat futer, skór i rzeźnictwa możecie podjąć się nowych wyzwań i produkować cenne przedmioty na sprzedaż. W miarę postępów odblokujecie możliwość wyposażenia obozu w schowek na broń, garnek z potrawką, a także posiadania psiego towarzysza, który ostrzeże o zbliżającym się ataku na obóz. Rozwijając biznes, zyskacie nowe umiejętności, ulepszycie torbę i zdobędziecie rzeczy przydatne w interesach, jak np. wóz myśliwski pozwalający na zebranie większej ilości zdobyczy.

Handlarz

Kolekcjoner uwielbia eksplorować świat w poszukiwaniu rzadkich i cennych przedmiotów. Znajdźcie w głuszy tajemniczą obwoźną sprzedawczynię, by wstąpić na ścieżkę kolekcjonera i rozpocząć poszukiwania zaginionej biżuterii, rzadkich grotów strzał oraz innych skarbów, które można sprzedawać osobno lub w ramach cennych zestawów. Wraz z postępami zyskacie dostęp do narzędzi, które pomogą Wam w poszukiwaniach, m.in. do udoskonalonej lornetki, lampy dla konia, a nawet wykrywacza metalu. Przy okazji zdobędziecie też dodatkowe umiejętności pomagające w odkrywaniu wyjątkowo rzadkich okazów.

Kolekcjoner

Szykowane zmiany w rozgrywce

Rockstar wymienia również ulepszenia, które mają trafić do Red Dead Online:

  • Walka i ruch zostaną poddane znaczącym zmianom – deweloper szykuje bardziej wrażliwy system sterowania;
  • Gracze defensywni mogą spodziewać się dodatkowej odporności na obrażenia;
  • Gra będzie zapamiętywać preferowany styl rozgrywki (ofensywny lub defensywny) po wyjściu i ponownym uruchomieniu gry;
  • W świecie gry znajdzie się znacznie więcej przedmiotów do złupienia, jak np. skrzynie na wozach czy okazjonalny złoty ząb jakiegoś nieszczęśnika.
  • Kolejna aktualizacja wprowadzi również możliwość zresetowania wyglądu swojej postaci oraz szereg innych ulepszeń.

Dajcie znać, czy podobają się Wam plany Rockstar na Red Dead Online.

Źródło: Rockstar, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.