GTA VI uśmierca rozwój Red Dead Online. Rockstar kopie grze grób

GTA VI i Red Dead Redemption 2 - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Rockstar Games potwierdziło, że Red Dead Online idzie w odstawkę. Firma chce skupić się na produkcji GTA VI, a aktualizacje sieciowej gry o kowbojach w tym przeszkadzają.

Red Dead Online nie będzie już dostawać dużych aktualizacji zawartości. Rockstar Games zamierza przekierować zasoby przypisane pierwotnie do RDO do nowej odsłony Grand Theft Auto. Potwierdzony oficjalnie w lutym projekt ma być bardzo ambitnym dziełem, więc nic dziwnego, że Rockstar potrzebuje wielu deweloperów.

W ciągu ostatnich kilku lat systematycznie przesuwaliśmy więcej zasobów rozwojowych w kierunku kolejnej odsłony serii Grand Theft Auto – rozumiejąc bardziej niż kiedykolwiek potrzebę przekroczenia oczekiwań graczy i tego, by ta kolejna odsłona była najlepsza z możliwych – i w rezultacie jesteśmy w trakcie wprowadzania pewnych zmian w sposobie wspierania Red Dead Online.

Fragment ogłoszenia Rockstar Games

Sieciowy moduł Red Dead Redemption 2 będzie dalej otrzymywać nowe wydarzenia i misje telegramowe. Dodatkowo Rockstar będzie rozbudowywać te istniejące już tryby rozgrywki, ale bez naprawdę dużych nowości. Można powiedzieć, że deweloperzy będą budować na istniejących już fundamentach, a nie dokładać nowe.

Niestety akcje graczy próbujących ratować Red Dead Online nie przyniosły oczekiwanych skutków, a szkoda, bo projekt ten miał ogromny potencjał. Najwyraźniej baza zainteresowanych tytułem osób nie była jednak na tyle duża, aby Rockstar chciało dalej wspierać grę dużymi aktualizacjami. Niby każdy się tego spodziewał, ale to wciąż bardzo zła wiadomość dla graczy RDO.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie