Recenzje Star Wars: Battlefront II. Od graczy 1.4/10, a co mówi branża?

Najnowszej produkcji od EA nieźle się oberwało od samych graczy.

Choć do premiery Star Wars: Battlefront II w naszym kraju jeszcze trochę zostało (gra pojawi się na rynku 17 listopada), średnia z ponad 370 ocen wystawionych przez użytkowników serwisu Metacritic jest druzgocząco niska – 1.4/10. Czy to jakaś kpina? Nie bierzmy tej oceny na poważnie, lecz raczej jako przejaw złości, jaką wylewają do sieci osoby zdenerwowane mikrotransakcjami, które pojawią się w produkcji. Te początkowo, czyli podczas bety, dawały dużą przewagę graczom sięgającym po skrzynki. Elektronicy dokonali balansu w systemie skrzyń, lecz nadal nie jest idealnie, a niesmak pozostał.

W takim oto kontrowersyjnym i ciężkim klimacie w sieci lądują pierwsze recenzje Star Wars: Battlefront II. Metacritic zebrał 20 tekstów, z których średnia ocen wynosi 79/100 (mowa o wersji gry na PlayStation 4).

Recenzenci również potrafią się przyczepić do łupów wypadających ze skrzynek. Według wielu osób taki system wprowadza chaos w rozwoju postaci, niektórzy nie mogą go strawić w grach typu AAA. Na drugim krańcu, czyli wśród niewątpliwych i najczęściej powtarzanych zalet Star Wars: Battlefront II, znajduje się grafika oraz dźwięk. W warstwie audio-wizualnej czuć klimat Gwiezdnych Wojen i wszystko wyszło na piątkę. Sam multiplayer, zapominając na chwilkę o skrzyniach, to kawał solidnej roboty. Walki myśliwców są dynamiczne, a premierowa zawartość jeszcze większa niż w pierwszej części gry. Warto tutaj wspomnieć, że kolejne mapy oraz tryby dostaniemy zupełnie za darmo!

Jak natomiast sprawdza się wielki nieobecny w poprzedniej odsłonie, czyli tryb fabularny? Kampania w Star Wars: Battlefront II znalazła zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Dla jednych to kawał nudy, dla drugich świetny dodatek do multi. I tak chyba powinniśmy potraktować ten aspekt produkcji, która jest przede wszystkim nastawiona na sieć.

Recenzje Star Wars: Battlefront II – wybrane oceny:

  • God is a Geek – 8/10
  • TheSixthAxis – 8/10
  • We Got This Covered – 4,5/5
  • GamesRadar+ – 4/5
  • USgamer – 3,5/5
  • Trusted Reviews – 3/5
  • Shacknews – 6/10
  • PCGamesN – 6/10

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.