EA spuszcza z tonu. Ważne ogłoszenie dotyczące Star Wars Battlefront II

Electronic Arts zapowiada zmiany w systemie rozwoju gry Star Wars Battlefront II. Jest data premiery nowej aktualizacji.

Star Wars Battlefront II mogłoby zyskać o wiele większą popularność na starcie, gdyby nie wszędobylskie skrzynki związane z rozgrywką. Po czterech miesiącach od premiery deweloperzy odpowiedzialni za grę przedstawiają zmiany, które mogą dać tytułowi drugi oddech.

Wszystko za sprawą ogłoszonej aktualizacji systemu progresji w Star Wars Battlefront II. Oznacza to całkowitą przebudowę dotychczasowego systemu osiąganych postępów. Zadebiutuje on już 21 marca. Oprócz tego zmianie ulegną również przedmioty kosmetyczne – czytamy w komunikacie od EA.

Aktualizacja Star Wars Battlefront II już 21 marca, a w niej:

  • Progresja w grze staje się liniowa. Wraz z ukazaniem się aktualizacji Gwiezdne karty i inne przedmioty wpływające na rozgrywkę będą osiągalne wyłącznie poprzez rozgrywkę, nie będzie już można zdobyć ich ze skrzynek. Zamiast tego gracze zdobywać będą punkty doświadczenia dla klas, bohaterów i statków dostępnych do wyboru w rozgrywce wieloosobowej. Jeśli zdobędziesz wystarczającą liczbę punktów doświadczenia dla jednostki, otrzymasz w zamian punkt umiejętności służący do odblokowania lub ulepszenia wybranych gwiezdnych kart.
  • Zachowasz jednocześnie wszystko, co dotąd udało Ci się zdobyć i odblokować. Odnosi się to do każdej gwiezdnej karty, bohatera, broni i innych elementów. Uzyskane rzeczy będą wciąż dostępne dla graczy po pojawieniu się aktualizacji, bez względu na osiągnięte dotąd postępy.
  • Skrzyń z losowymi elementami nie da się już zakupić i nie zawierają one gwiezdnych kart. Skrzynie zdobywa się poprzez codzienne logowanie się do gry, osiąganie kamieni milowych oraz wykonywanie wyzwań czasowych. W środku skrzyń gracze znajdą kredyty i przedmioty kosmetyczne, takie jak emotki i zwycięskie pozy, ale nic, co wpływałoby na rozgrywkę.
  • Począwszy od kwietnia gracze będą mogli zdobyć dodatkowe, opcjonalne elementy wyglądu dla postaci za dostępne w grze kredyty i kryształy. Pierwsze nowe stroje pojawią się już wkrótce, tak więc gracze będą mogli uzyskać nowe elementy wyglądu dla swoich bohaterów i żołnierzy za pomocą kredytów (zdobywanych w grze) lub kryształów (możliwych do kupienia w grze, w sklepach cyfrowych i fizycznych). Jeśli marzyło Ci się wstąpienie w szeregi Ruchu Oporu jako na przykład Rodianin, nie musisz czekać już dłużej! Co istotne, wszystkie dodatkowe elementy pełnią rolę wyłącznie kosmetyczną, nie dają żadnej przewagi na polu walki.

Co dalej? Kolejne miesiące przyniosą ze sobą następne zmiany. Obok bieżących poprawek balansujących rozgrywkę do gry Star Wars Battlefront II trafi szereg nowych trybów gry, oferujących nietuzinkowe i zupełnie nowe podejście do zabawy. Niektóre ze zmian, takie jak ograniczony czasowo tryb rakietowego ładunku, oferują zgoła odmienne doświadczenie w stosunku do poprzednich elementów gry. Zamierzamy zaskoczyć graczy jeszcze nie jeden raz – zaznaczają Elektronicy.

Dajcie znać, czy po zapowiadanych zmianach dotyczących systemu rozwoju chętniej będziecie przesiadywać przy Star Wars Battlefront II!

Źródło: EA, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.