Recenzje cyberpunkowej gry polskiego studia. Już wiadomo, czy warto zagrać

Plusy i minusy produkcji.

Recenzje Observer pokazują, jak wypada najnowszy tytuł od krakowskiego studia Bloober Team. Gra zadebiutowała 15 sierpnia na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Jeśli jeszcze się zastanawiacie, czy warto zagłębić się w wykreowany przez dewelopera cyberpunkowy świat, odpowiedź jest jasna – warto. Potwierdza to średnia z 14 recenzji zebranych przez serwis Metacritic. Wynosi ona 80/100, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Recenzenci doceniają gęsty klimat Observer czy oprawę graficzną, która wypadła niezwykle oryginalnie. Na minus zaliczają z kolei frustrujące sekwencje skradankowe, których równie dobrze mogłoby w grze nie być. Na szczęście, nie jest ich wiele. Grę da się ukończyć w 6-7 godzin, co również może być minusem dla niektórych graczy. Cena Observer jest jednak na tyle niska (około 70 zł), że nie powinniśmy poczuć, iż ktoś wyciągnął od nas pieniądze.

Recenzje Observer – wybrane oceny:

  • Game Revolution – 90/100
  • GameSpot – 90/100
  • The Games Machine – 80/100
  • Wccftech – 78/100

Observer to cyberpunkowy horror rozgrywający się w Polsce Anno Domini 2084. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami. To elitarna, finansowana przez korporacje jednostka, której członkowie zdolni są do hackowania i przejmowania umysłów przestępców. Początkiem śledztwa, które poprowadzi Lazarskiego do wspomnianej wcześniej kamienicy, jest tajemnicza wiadomość od zaginionego syna. Fabuła Observer to oryginalna historia, umiejętnie przenosząca polskie realia na grunt cyberpunkowej poetyki, charakteryzująca się wyjątkową stylistyką retro science-fiction i inspirowana kultowymi dziełami gatunku.

Jak czuje się ktoś, zdolny wnikać w umysły złoczyńców i ich ofiar? Zdolny przeżywać ich najmroczniejsze lęki? Jak daleko można posunąć się, by odkryć prawdę? Odpowiedzi na te pytania gracze poznają zagłębiając się w mroczną i dojrzałą historię Observera.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.