Observer 2? Polacy prezentują tajemniczy teaser

Studio Bloober Team wrzuciło na Twittera trwający 30 sekund filmik zwiastujący prawdopodobnie Observer 2.

2017 rok przyniósł ze sobą nową markę od polskiego studia Bloober Team i jak się właśnie dowiedzieliśmy, uniwersum będzie rozwijane. Deweloper wrzucił na Twittera zapętlonego gifa (poniżej) oraz – jako spółka notowana na giełdzie – przedstawił komunikat dla inwestorów zatytułowany “Nowy Produkt w marce Observer”. Oto treść ogłoszenia:

Zarząd Bloober Team S.A. (dalej: „Emitent”) informuje, że zakończył pierwszą część prac nad produktem związanym z marką swojej gry “Observer” (dalej: „Produkt”). O szczegółach w związku z kampanią marketingową Emitent będzie informował w kolejnych miesiącach odrębnym raportem bieżącym. W ocenie Emitenta sprzedaż Produktu będzie mieć wpływ na wyniki finansowe Emitenta za rok 2020 i kolejne okresy.

Nie wiadomo jeszcze, czym będzie “nowy produkt“, lecz takie sformułowanie pozwala sądzić, że nie chodzi o nową zawartość pierwszej części gry, tylko o oddzielny projekt. Jak wynika z komunikatu dewelopera, zakończono pierwszą część prac, zatem prace nad grą trwają. Ostatnie zdanie obwieszczenia zwiastuje ponadto, że premiera jest zaplanowana na 2020 rok.

Observer to cyberpunkowy horror rozgrywający się w Polsce Anno Domini 2084. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami. To elitarna, finansowana przez korporacje jednostka, której członkowie zdolni są do hackowania i przejmowania umysłów przestępców. Początkiem śledztwa, które poprowadzi Lazarskiego do wspomnianej wcześniej kamienicy, jest tajemnicza wiadomość od zaginionego syna. Fabuła Observer to oryginalna historia, umiejętnie przenosząca polskie realia na grunt cyberpunkowej poetyki, charakteryzująca się wyjątkową stylistyką retro science-fiction i inspirowana kultowymi dziełami gatunku.

Jak czuje się ktoś, zdolny wnikać w umysły złoczyńców i ich ofiar? Zdolny przeżywać ich najmroczniejsze lęki? Jak daleko można posunąć się, by odkryć prawdę? Odpowiedzi na te pytania gracze poznają zagłębiając się w mroczną i dojrzałą historię Observera.

Observer zbierał po swojej premierze naprawdę pozytywne i wysoki noty, choć gra nie była pozbawiona wad. Tutaj możecie przeczytać naszą recenzję.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.