Recenzje GreedFall. „Najbardziej udana gra studia Spiders”

0 komentarzy

Już dzisiaj na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One pojawia się kolejna wielka gra studia Spiders. Recenzje GreedFall z jednej strony wychwalają pracę dewelopera, z drugiej strony wytykają problemy techniczne i inne błędy. Ostatecznie, tytuł zebrał jednak przychylne oceny.

Recenzje GreedFall rozsypały się po sieci i studio Spiders może być zadowolone z tego, co można z nich wyczytać. Metacritic zebrał dotychczas osiem recenzji tytułu w wersji na PlayStation 4, z których średnia ocen to 75/100. Nie jest zatem rewelacyjnie, lecz z pewnością nie można powiedzieć, że dostajemy kolejnego przeciętniaka. Co zagrało, a co nie wypaliło?

Recenzje GreedFall – plusy i minusy gry

Recenzenci chwalą przede wszystkim piękny i bogaty świat GreedFall, w którym sporo się dzieje, a oko cieszą liczne szczegóły zarówno w miastach, jak i poza nimi. Świetnie wypadła również narracja gry oraz wiele ścieżek, które prowadzą do różnych zakończeń przedstawionej historii. Pochwały należą się również relacjom między bohaterami, gdzie widać inspiracje produkcjami BioWare, z Dragon Age: Inkwizycja na czele. Grając w GreedFall mamy uczucie wielkiej przygody, co również zostało docenione w dostępnych recenzjach.

Po stronie minusów znalazły się problemy z wydajnością czy takie techniczne wpadki, jak niedoskonała mimika twarzy postaci. Niektórzy recenzenci narzekają również na monotonne i długie dialogi, na które jesteśmy skazani.

Serwis PSU uważa mimo wszystko, że GreedFall jest jak dotąd najbardziej udaną grą Pająków. Każdy, kto szuka wyjątkowej, głębokiej gry RPG, znajdzie to w GreedFall. Dzięki różnym ścieżkom narracji i różnym sposobom budowania swojej postaci istnieje wiele powodów, aby powracać do tego tytułu wiele razy – czytamy w podsumowaniu recenzji wspomnianego portalu.

Recenzje GreedFall – oceny gry:

  • Hobby Consolas – 84/100
  • GamePro Germany – 80/100
  • http://Multiplayer.it – 80/100
  • PlayStation Universe – 80/100
  • TheSixthAxis – 70/100
  • Push Square – 70/100
  • Screen Rant – 70/100
  • DualShockers – 65/100
Jeśli chcecie zaopatrzyć się w GreedFall, oto oferty:

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się