Kolejna maszyna do zabijania zawita w Rainbow Six Siege

Zamaskowany obrońca.

Czwarty sezon Rainbow Six Siege to nowa mapa oraz trzech kolejnych operatorów. Ubisoft powoli odsłania karty i właśnie poznaliśmy ostatnią postać, która wkroczy na pole bitwy. Po Zofii, Kotwicy Bosak z polskiej jednostki GROM oraz Grace „Dokkaebi” Nam z Republiki Korei, poznaliśmy kolegę drugiej z wymienionych dziewczyn – zabójczego Vigila.

Chul Kyung Hwa (Vigil) to zamaskowany koreański żołnierz, który nie pamięta zbyt wiele z dzieciństwa. Pamięta, że jego starszy brat utonął podczas ucieczki i że jego matka, chora na dengę, musiała zostać w dżungli na pewną śmierć. Pamięta, że jego ojciec rzucił się pod pociąg, gdy okazało się, że azyl polityczny to ciężki kawałek chleba. Chul Kyung żyje zgodnie ze zbiorem rygorystycznych kodeksów i zasad, dzięki czemu świetnie odnalazł się w szeregach koreańskiej marynarki wojennej, gdzie zakwalifikowano go do oddziału UDT/SEALS, w którym wyróżniał się swoją sprawnością. 707. Batalion Specjalny uznał go za idealnego kandydata, aż wreszcie, gdy Rainbow Six szukało koreańskich operatorów, trafił na sam szczyt listy potencjalnych rekrutów. Zrealizował w ten sposób swoje życiowe ambicje, służąc krajowi, który przyjął go pod swoje skrzydła, ale nie wszystko skończyło się tak, jak powinno, a Chul Kyung wplątał się w niebezpieczną grę polityczną.

Vigil to obrońca, który najlepiej czuje się, gdy chowa twarz pod maską – wtedy nikt nie może odczytać jego uczuć. Na pole walki zabiera karabinek szturmowy K1A1 oraz strzelbę BOSG 122 w charakterze broni głównych oraz pistolety maszynowe CZ-75 oraz MAC38 jako bronie dodatkowe. Ma typową osobowość zaciekłego, tradycyjnego żołnierza, ale kryje też w swoim repertuarze sztuczkę, która z pewnością zaskoczy jego przeciwników.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.