Polski GROM po raz drugi w grze Ubisoftu!

Dwie siostry.

Ubisoft obiecał dwie polskie postacie w Rainbow Six Siege. Elę poznaliśmy na początku trzeciego sezonu gry, a teraz do walki wkroczy jej starsza siostra (wraz ze startem czwartego sezonu). Poznajcie Zofię, Kotwicę Bosak z polskiej jednostki GROM!

Zofia dorastała w dostatku, mieszkając we Wrocławiu. Gdy miała dziesięć lat, prezydent Polski zginął w zamachu. Ojciec Zofii zrezygnował wówczas z funkcji dowódcy jednostki GROM i objął tekę ministra spraw wewnętrznych. Zofia, jego starsza córka, była idealnym dziedzicem jego spuścizny.

Od najmłodszych lat ojciec prowadził ją przez rygorystyczny program szkoleń wojskowych. Zofię zaczęło prześladować tykanie ojcowskiego zegarka kieszonkowego, odmierzającego każdą jej czynność. Wprawdzie od czasu do czasu miała ochotę się zbuntować, ale po pewnym czasie znalazła ukojenie w prostym, czarno-białym świecie, stworzonym przez system wartości ojca.

Jej życiowy cel spełnił się, gdy została przyjęta w szeregi GROM-u. Swoją inspirację czerpała z silnego wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to brała udział w pogrzebie Prezydenta Polski. Podczas ceremonii olbrzymie wrażenie zrobił na niej poważny wygląd specjalistów z GROM-u i dziewczyna zaczęła sobie wyobrażać, jak sama wyglądałaby w charakterystycznym mundurze tych służb.

  • BROŃ GŁÓWNA: LMG-E, M762
  • BROŃ DODATKOWA: RG15
  • GADŻET: Ładunek wyważający, Mina kierunkowa
  • SZYBKOŚĆ: Średnia
  • OPANCERZENIE: Średnie

W tych rzadkich chwilach, kiedy Zofia przebywała sama w domu ze swoją młodszą siostrą, uczyła ją zaawansowanych technik obezwładniających i pokazywała jej działanie granatów ogłuszających. Te prowadzone w ukryciu szkolenia stanowiły ze strony Zofii nieśmiałe próby niesienia pomocy Eli, która nie radziła sobie w liceum.

Dzięki szkoleniom ojca Zofia poznała tajniki walki wręcz oraz strzelania precyzyjnego, ale w GROM-ie dopiero odkryła, jaką operatorką chce być. Lubiła agresywny sposób działania, dlatego też zgłosiła się na ochotniczkę do testów KS79 LIFELINE, dwulufowego granatnika, wywodzącego się z włoskich programów badawczo-rozwojowych.

KS79 LIFELINE wykorzystuje technologię pocisków z elektronicznym zapalnikiem i pełni zarówno funkcje ogłuszające, jak i uderzeniowe. W lufie broni mieści się kilka pocisków, dzięki czemu przeładowywanie granatnika nie jest konieczne, a narzędzie wyróżnia się niezrównaną skutecznością. Pociski obezwładniające wywołują falę uderzeniową o głośności 170 decybeli, która ogłusza i dezorientuje cel. Amunicja uderzeniowa w ułamku sekundy równa całe ściany z ziemią, więc lepiej przygotujcie się na wybuchowy szturm.

Źródło: Ubisoft

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.