Ubisoft wydaje komunikat w sprawie frustrującego błędu z Rainbow Six Siege

Bug niedługo pożegna się z życiem.

Niemiecki operator Jäger z Rainbow Six Siege może stać się bardzo frustrującym przeciwnikiem, jeśli pokieruje nim nieuczciwy gracz. Błąd z tarczą Jägera umożliwia takie złapanie osłony, że chroni ona całkowicie górną część postaci i jednocześnie nie blokuje strzelania.

Jäger może zatem chwycić tarczę w nieuczciwy sposób, stanąć za skrzynią chroniącą nogi (lub w oknie) i staje się w zasadzie nie do odstrzelania, a sam może nadal korzystać z broni. Ubisoft informuje, że na szczęście takie sytuacje niedługo się skończą, choć na razie tylko na PC.

Deweloper zaznacza na oficjalnym forum, że zakończono walidację poprawki na błąd Jäger. Poprawka działa i powinna trafić do gry już w tym tygodniu. Dokładnej daty aktualizacji nie podano, lecz zaznaczono, że będzie to raczej początek, a nie koniec tygodnia.

W przypadku PlayStation 4 i Xbox One, na naprawienie błędu z tarczą Jägera poczekamy jednak dłużej. Niestety, dla naszych graczy konsolowych istnieją aspekty poza naszą kontrolą, które uniemożliwiają nam wdrożenie łaty w tym momencie. W rezultacie uwzględniliśmy poprawkę w naszej następnej zaplanowanej aktualizacji (Mid-Season Reinforcements) – informuje Ubisoft.

Poniżej filmik z błędem:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.