psp nowej generacji (1)
0 komentarzy

Next-genowe PSP oczami fanów wygląda obłędnie. Chciałoby się na nim zagrać

Nowe PSP mogłoby okazać się prawdziwą bombą ze strony Sony. Choć raczej nie ma co na taką zapowiedź liczyć, fani pokazali, jak sprzęt mógłby wyglądać.

Imponujące PSP „next-gen” okazało się żartem, ale trzeba przyznać, że koncepcja robi wrażenie.

Gdyby nowe PSP kiedyś wyszło…

PlayStation Portable miało w zamierzeniu strącić z piedestału handheldowego sprzętu Nintendo. Trzeba przyznać, że pierwsza wersja konsoli sprzedała się naprawdę nieźle, ale nie wystarczyło to, aby przebić popularność produktów „wielkiego N”. Mimo wszystko po latach powrócono do tej idei, jednak już nie aż tak skutecznie. I choć PS Vita faktycznie okazała się niezłą konsolą, daleko jej było do podbicia serc graczy.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o renderach nowej konsoli Sony, które wyglądają niezwykle… rzeczywiście. Do tego stopnia, że ciężko było założyć, iż faktycznie są tylko fanowskim projektem. Teraz się to potwierdziło, więc raczej nie ma co liczyć na rychłą zapowiedź.

Źródło: Andrea Gallarini i Nicola Pezzotti

Za wspomniane grafiki odpowiada Nicola Pezzotti i Andrea Gallarini, designerzy, którzy postanowili ukazać next-genową koncepcję PSP 2. Nie mogę ukrywać, że pomysł wygląda świetnie i wielka szkoda, iż Japoński gigant zapewne na długi czas porzucił tę odnogę branży gamingowej.

Projektanci za pomocą swoich grafik pokazują szereg ciekawych funkcji, jakie mógłby oferować sprzęt. Dałoby się, przykładowo, przesyłać obraz do telewizora, a druga osoba mogłaby dołączyć do rozgrywki za pomocą DualSense. „Kieszonkowe” granie w kooperacji również zostało tu przewidziane, tak samo, jak stacja dokująca. Wiele z tych pomysłów kojarzy się nam ze Switchem, prawda? Król jest jednak jeden, a Sony raczej prędko nie odważy się na kolejne starcie z Nintendo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się