Gracz nie uwierzył, co jest do wygrania w automacie arcade. Zdjęcie hitem w sieci

PSP
Newsy Retro

Mamy 2024 rok, zatem konkursy z nagrodami obfitują w gamingowe laptopy, konsole PS5 czy Xbox Series X|S. A co powiecie na możliwość zgarnięcia… PSP? Tak jest, mowa o konsoli, której pierwotna premiera miała miejsce 20 lat temu. Ciekawym znaleziskiem podzielił się pewien gracz, który zauważył automat arcade z nagrodami.

PSP do wygrania w automacie. To chyba ściema

Na pewno kojarzycie te kolorowe automaty z nagrodami, które obiecują nam szansę na zgarnięcie ciekawego gadżetu. Telefon, tablet czy przenośna konsola w zamian za kilka monet i trochę szczęścia? Brzmi jak świetny układ. Co innego, gdy sprzęt w maszynie jest już mocno przestarzały. A taki był w przypadku pewnego użytkownika forum Reddit. W jednym z centrów handlowych znalazł on maszynę z nagrodami, wśród których była konsola PSP. Tak, nawet nie Vita, tylko jeszcze starsze.

Zdjęcie wylądowało w sieci:

Do pudełka z konsolą przymocowano kopię gry SOCOM, a na tym samym wieszaku znajdował się też iPad Air. Sytuacja miała miejsce niedawno, w styczniu 2024 roku, dlatego prezentowany sprzęt wydaje się być mocno nie na czasie. Cała sprawa zwraca uwagę na dwie rzeczy.

Po pierwsze, jeżeli w środku faktycznie znajduje się konsola, to jest to niesamowicie niebezpieczne. Po tylu latach od premiery bateria urządzenia na pewno spuchła, stwarzając tym samym duże ryzyko pożaru. Automat łatwo mógłby zająć się płomieniami, tym samym stwarzając zagrożenie dla całego centrum handlowego.

Jeżeli w środku nie ma żadnej elektroniki, to z kolei mowa o niezłym oszustwie. Jasne, te automaty i tak nie dawały za wygraną. Mimo to jest to bardzo słabe, że cała masa dzieciaków zostawiała w środku niemałe pieniądze, licząc na to, że być może tym razem los się do nich uśmiechnie. Ciekawe, czy nadal ktoś próbuje tam coś wygrać…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie