Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 – renderingi 3D pokazują konsolę w wersji dev kit

Ostatnie dni przyniosły ze sobą ciekawe informacje odnośnie wyglądu PS5. Dzisiaj możemy spojrzeć na coś więcej niż szkice z patentu.

Zaczęło się od tajemniczego patentu Sony, pod którym podpisał się Yusuhiro Ootori, dyrektor techniczny, pracujący wcześniej nad PlayStation 4. Kilkanaście godzin później pojawiło się potwierdzenie ze strony jednego z deweloperów studia Codemasters: To dev kit, mamy ich kilka w biurze. Okazało się więc, że spojrzeliśmy na pierwsze szkice wersji deweloperskiej PS5, a teraz ktoś przerobił je na świetne renderingi 3D (dzięki Letsgodigital).

PS5 – wygląd konsoli w wersji dev kit

Projekt konsoli z charakterystycznym wybrzuszeniem V na górnej pokrywie nawiązuje do PS5, choć prawda jest taka, że nawet nie wiemy, czy Sony nie odejdzie od tradycyjnego nazewnictwa. Wydaje się to mało prawdopodobne, lecz dotychczas nikt oficjalnie nie wypowiedział zwrotu PlayStation 5, posługując się jedynie sformułowaniem nowa generacja.

Pamiętajcie też, że to, co widzicie powyżej, to nieoficjalne renderingi, które jednak powstały na podstawie oficjalnych rysunków z patentu i dosyć wiernie je kopiują. Po drugie, wersja deweloperska next-gena z pewnością różni się od wersji konsoli, którą kupimy w sklepach, zatem jeśli nie podoba się Wam taki awangardowy design, nie ma co rozpaczać.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że pokaz konsoli PS5 i gier na next-gena ma nastąpić podczas PlayStation Meeting. W sieci pojawiła się nawet rzekoma data wydarzenia. Przypominamy, że konsola PS5 zostanie wyposażona w układ zawierający procesor oparty na trzeciej generacji linii Ryzen AMD (osiem rdzeni nowej mikroarchitektury 7nm Zen 2) oraz grafikę Navi 7nm RDNA. Ponadto na pokładzie next-gena znajdziemy niesamowicie szybki dysk SSDktórego możliwości mogliśmy zobaczyć na krótkim filmiku z konferencji Sony. Sprzęt ma zapewniać nie tylko 4K, lecz również wyświetli obraz w rozdzielczości 8K. Sony sugerowało też, że konsola będzie w stanie zapewnić płynność na poziomie 120 fps-ów. Dochodzi do tego kompatybilność wsteczna, pozwalająca uruchamiać gry z PlayStation 4.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%