PS5 – pokaz konsoli i gier ma nastąpić na PlayStation Meeting

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące daty ujawnienia PS5. Sony planuje ponoć wielki pokaz next-gena na luty przyszłego roku. Na PlayStation Meeting pojawią się również gry na PS5 od takich gigantów jak Activision, Ubisoft oraz Electronic Arts.

Źródłem przecieku jest rzekomy mail od Sony (dzięki Gamesradar), zgodnie z którym, pokaz PS5 został zaplanowany na PlayStation Meeting. Wydarzenie jest planowane na 12 lutego 2020 roku i właśnie na nim next-gen ma zostać w pełni ujawniony. Poznamy zatem o wiele więcej szczegółów i kto wie, może nawet orientacyjną datę premiery. Pamiętajcie jednak, że są to nieoficjalne wieści, zatem traktujemy je z odpowiednim dystansem.

PS5 na PlayStation Meeting 2020

Jeśli jednak przeciek się potwierdzi, Sony nie tylko ujawni w całej okazałości swoja następną konsolę, lecz omówi również przyszłość marki PlayStation. Na wydarzeniu mają się pojawić przedstawiciele takich wielkich firm jak Activision, Ubisoft oraz Electronic Arts, by pokazać gry nowej generacji, które zmierzają na PlayStation 5.

Sony może pochwalić się podczas PlayStation Meeting 2020 takimi informacjami, jak data premiery PS5 oraz cena konsoli. Prezentacji może towarzyszyć również pokaz zestawu PlayStation VR 2. Ponoć jedną z prezentowanych gier będzie Ghost of Tsushima, które ma zawitać na piątce.

Warto zaznaczyć, że jeśli Sony pokaże w lutym to wszystko, to na targach E3 2020 zaserwuje nam już potężną i soczystą dawkę gier na next-gena i skupi się tylko na treściach, które ma zaoferować nowa konsola.

Przypominamy, że na początku lipca Sony wspominało, że w przypadku PS5 jeszcze bardziej skupi się na grach AAA. Jak donosił Wall Street Journal, dyrektor generalny Kenichiro Yoshida określił PS5 jako niszowy produkt, który będzie starał się zaspokoić gusta hardcorowych graczy. W tym celu Sony będzie starało się zabezpieczyć/nawiązać współpracę z dużymi wydawcami zewnętrznymi, koncentrując się na grach AAA oraz indie. Choć indyki nadal będą otrzymywać wsparcie ze strony Japończyków, ci chcą skupić się przede wszystkim na tytułach wysokobudżetowych.

W międzyczasie Sony będzie rozbudowywać bazę gier ekskluzywnych na next-gena, które, podobnie jak w przypadku PlayStation 4, mają sprzedać system.

Przesłanie Sony jest jasne – konsola PS5 będzie skierowana do osób, które chcą dużych gier, w tym takich, które są dostępne tylko na tej konsoli. Oznacza to mniejsze skupienie się na tytułach niezależnych, co według dziennika Wall Street Journal nie przypadło do gustu mniejszym deweloperom.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.