PS5 – filmik z prezentacją możliwości konsoli. Sony pokazuje szybkość dysku SSD

PS5 – filmik z prezentacją możliwości konsoli. Sony pokazuje szybkość dysku SSD
Newsy Polecamy! PS5

PS5 ma posiadać na swoim pokładzie niezwykle szybki dysk SSD, który został określony przez Sony jako „klucz do nowej generacji”. Jeśli chcecie zobaczyć, jak działa wspomniany klucz, zapraszamy na ekspresową prezentację.

W kwietniu Sony przedstawiło pierwsze szczegóły techniczne na temat PlayStation 5 i już wtedy dowiedzieliśmy się, że konsola zostanie wyposażona w dysk SSD. Mark Cerny – główny architekt PS5 – pokazał wówczas jednemu z serwisów prezentację szybkości dysku na przykładzie gry Spider-Man. My musieliśmy ograniczyć się do sprawozdania z pokazu, którego wyniki były naprawdę zachwycające. Teraz możemy zobaczyć wszystko na własne oczy.

PS5 vs PlayStation 4 Pro – porównanie czasu wczytywania

Podczas spotkania z inwestorami i dziennikarzami Sony wspomniało o nadchodzącej konsoli i pokazało m.in. materiał wideo, który zestawia grę Spider-Man uruchomioną na PlayStation 4 Pro raz na devkicie PS5. Fragment pokazu nagrał Takashi Mochizuki, dziennikarz The Wall Street Journal.

Jak możecie zobaczyć na powyższym filmiku, czas wczytywania gry na obecnej generacji wynosi ponad 8 sekund, podczas gdy na następnej generacji został on skrócony do niecałej sekundy. Następnie mogliśmy spojrzeć na szybki przelot kamery nad miastem, gdzie PlayStation 4 Pro nie wyrabiało z wczytywaniem obiektów, przez co doświadczyliśmy zatrzymywania się obrazu. Nadchodząca konsola PS5 z wszystkim nadąża i mamy płynny przelot bez żadnego przerywania.

Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że gry na PS5 znacznie bardziej obciążą podzespoły konsoli niż wykorzystany do prezentacji Spider-Man. Mamy jednak ogląd, jak bardzo dysk nowej technologii potrafi wpłynąć na komfort grania likwidując długie loadingi. Sony już wcześniej zaznaczało: Naszą wizją jest sprawienie, by ekrany ładowania przeszły do ​​przeszłości, umożliwiając deweloperom tworzenie nowych i unikalnych wrażeń z rozgrywki. Jak widać, wszystko jest na jak najlepszej drodze.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie