Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 to jedna z najpopularniejszych konsol w historii? Szacunki sprzedaży to potwierdzają

Szacowana sprzedaż PS5 w ciągu pierwszych tygodni od premiery robi wrażenie. Sony najprawdopodobniej pobiło swój własny rekord.

O premierze PlayStation 5 można rozmawiać godzinami. O ile dostępność konsoli pozostawia wiele do życzenia, tak jest ona dość uzasadniona. Oficjalni dystrybutorzy konsol Sony potwierdzili nam, że zapotrzebowanie na sprzęt znacznie przerosło oczekiwania producenta i stąd wynikają problemy z zakupem PS5.

Wskazują na to również szacowane wyniki sprzedaży. Portal Digitimes donosi, że w ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery, Sony sprzedało aż 3.4 miliona sztuk PlayStation 5. Oznaczałoby to, że nowa konsola Japończyków to najlepiej sprzedające się PlayStation w takim czasie w historii.

Warto jednak zaznaczyć, że to tylko szacunki, choć pochodzą z wiarygodnego źródła. Niemniej nie poznaliśmy nadal oficjalnych wyników sprzedaży.

O ile takie liczby robią wrażenie, tak nie mamy dobrych wieści odnośnie dalszej dostępności PS5 na świecie. Dostawcy alarmują, że problem z produkcją jednej z części spowoduje dalsze problemy z dostaniem PlayStation 5.

Z drugiej strony Digitimes szacuje, że Sony wyprodukuje aż od 16.8 do 18 milionów konsol nowej generacji w 2021 roku. Pojawia się więc kilka sprzeczności związanych z wspomnianym wcześniej brakiem substratów ABF, które są wykorzystywane do produkcji podzespołów konsoli.

Warto zatem nieco poczekać na kolejne informacje wychodzące bezpośrednio od Sony. Produkcja konsol ruszyła najpewniej pełną parą i wkrótce sklepy powinny otrzymać kolejną partię sprzętu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się