PS5 wciąż będzie słabo dostępne. Problemem będzie jedna z części

0 komentarzy

Tajwańscy dostawcy ostrzegają, że PS5 dalej będzie słabo dostępne. Problemem okazują się być braki jednej części.

Zainteresowanie PlayStation 5 zdecydowanie przerosło oczekiwania Sony. Nowe konsole są praktycznie niedostępne, a jeśli już, to w drogich zestawach lub z drugiej ręki, od domorosłych biznesmenów. Oczywiście również za bardzo wygórowaną kwotę.

Problemy z dostępnością piątego PlayStation miały skończyć się po nowym roku, jednak nie mamy dobrych wieści dla osób, które planują nabyć nowy sprzęt Sony. Okazuje się, że problemy mogą trwać przez kolejne miesiące.

Powodem takiego stanu rzeczy jest brak substratów substratów ABF, czyli jednego z materiałów wykorzystywanych do budowy procesorów. Na nieszczęście graczy, Sony korzysta z nich w PS5, co oznacza kolejne problemy z dostępnością sprzętu.

Źródło: HardwareTimes

Dostawcy z Tajwanu donoszą, że problem z produkcją substratów ABF będzie jednym z głównych kłopotów przy budowie sprzętu w 2021 roku. Problem jest o tyle poważny, że z rzeczonego materiału korzystają również takie firmy jak NVIDIA, AMD, Microsoft, Apple i producenci smartfonów.

Oznacza to, że cała branża technologiczna ucierpi na problemach z dostawami substratów ABF. O ile smartfony nie mają większych kłopotów z dostępnością, tak nowe modele kart graficznych i konsole są aktualnie mocno rozchwytywanym towarem.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się