Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 wciąż będzie słabo dostępne. Problemem będzie jedna z części

Tajwańscy dostawcy ostrzegają, że PS5 dalej będzie słabo dostępne. Problemem okazują się być braki jednej części.

Zainteresowanie PlayStation 5 zdecydowanie przerosło oczekiwania Sony. Nowe konsole są praktycznie niedostępne, a jeśli już, to w drogich zestawach lub z drugiej ręki, od domorosłych biznesmenów. Oczywiście również za bardzo wygórowaną kwotę.

Problemy z dostępnością piątego PlayStation miały skończyć się po nowym roku, jednak nie mamy dobrych wieści dla osób, które planują nabyć nowy sprzęt Sony. Okazuje się, że problemy mogą trwać przez kolejne miesiące.

Powodem takiego stanu rzeczy jest brak substratów substratów ABF, czyli jednego z materiałów wykorzystywanych do budowy procesorów. Na nieszczęście graczy, Sony korzysta z nich w PS5, co oznacza kolejne problemy z dostępnością sprzętu.

Źródło: HardwareTimes

Dostawcy z Tajwanu donoszą, że problem z produkcją substratów ABF będzie jednym z głównych kłopotów przy budowie sprzętu w 2021 roku. Problem jest o tyle poważny, że z rzeczonego materiału korzystają również takie firmy jak NVIDIA, AMD, Microsoft, Apple i producenci smartfonów.

Oznacza to, że cała branża technologiczna ucierpi na problemach z dostawami substratów ABF. O ile smartfony nie mają większych kłopotów z dostępnością, tak nowe modele kart graficznych i konsole są aktualnie mocno rozchwytywanym towarem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się