PS5 - góra konsoli

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Tagi:

Ceny i dostępność PS5. Sony chce powrotu do normalności, podaje terminy

Jim Ryan potwierdził, że niedługo doczekamy się większych dostaw PS5. Sony planuje zwiększenie produkcji konsol, co ma szansę odbić się na ich cenach. Nie jest to jednak nic pewnego.

Sony od jakiegoś czasu mówi wprost o problemach z dostępnością nowych konsol i niedawno nawet potwierdziło, że odezwano się do dostawców w sprawie zwiększenia produkcji. Wygląda na to, że faktycznie tak się stało.

Jim Ryan zapewnił, że Sony pracuje nad zwiększeniem dostaw PlayStatation 5. Według niego w lecie powinna wzrosnąć produkcja sprzętów, a z całą pewnością stanie się tak w drugiej połowie roku. W efekcie na rynek powinno trafić więcej urządzeń nowej generacji. Ryan ma nadzieję, że pozwoli to na unormowanie sytuacji.

Pracujemy tak ciężko, jak tylko możemy, aby poprawić tę sytuację. Widzimy (szansę na – red. ) wzrost produkcji w okresie letnim i z pewnością w drugiej połowie roku. Mamy nadzieję, że w tym okresie nastąpi pewnego rodzaju powrót do normalności, jeśli chodzi o równowagę między podażą a popytem.

– powiedział Jim Ryan w rozmowie z Wired

Co ciekawe, słowa Jima Ryan stoją w kontrze do tego, co niedawno powiedział Hiroki Totoki. Według CFO Sony, nawet jeśli producent dostarczy więcej konsol, raczej nie ma co liczyć na większą poprawę w kwestii ich dostępności.

Co więcej, PS5 niedawno oficjalnie trafiło do Chin, czyli na naprawdę ogromny rynek. W efekcie zwiększenie produkcji konsol może pomóc w dotarciu do kolejnych odbiorców. Niekoniecznie jednak ma szansę odbić się na faktycznej dostępności w krajach, w których konsole zadebiutowały w listopadzie zeszłego roku.

O ile słowa Jima Ryan mogą dodawać otuchy, nie nastawiajmy się zbyt szybko na poprawę sytuacji. Kłopoty z kupnem PS5 nie w drogim zestawie mogą potrwać jeszcze dość długo, choć nie jest to nic pewnego. Wszystko stanie się jasne w drugiej połowie bieżącego roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się