PS5 - dwie konsole i kontroler

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Nie ma co liczyć na szybkie unormowanie cen PS5. Sony zapowiada dalsze problemy

PS5 ma być słabo dostępne przez długi czas. Sony potwierdziło, że może mieć problem z zaspokojeniem zapotrzebowania na swoje konsole. O kupnie next-gena w standardowej cenie chyba możemy pomarzyć.

Jeśli chcemy kupić dziś w Polsce PlayStation 5, musimy albo dołożyć kilkaset złotych do drogiego zestawu, albo mocno kombinować, aby zgarnąć sprzęt w akceptowalnej cenie. Faktem jest, że samej konsoli bez zbędnych dodatków raczej nie da się kupić. Sony rzekomo ponownie potwierdziło, że sytuacja ta nie zmieni się przez wiele miesięcy.

Jak czytamy w artykule Bloomberg, producent podejrzewa, że nie będzie w stanie sprostać zapotrzebowaniu na swoje konsole nawet 2022 roku. Rzekomo potwierdził to CFO Sony, Hiroki Totoki, na spotkaniu po podsumowaniu finansowym.

Nie sądzę, aby popyt zmalał w tym roku i nawet jeśli przygotujemy dużo więcej urządzeń i wyprodukujemy dużo więcej egzemplarzy PlayStation 5 w przyszłym roku, nasze dostawy nie będą w stanie nadążyć za popytem.

– miał powiedzieć Hiroki Totoki

Dla graczy oznacza to tyle, że zapewne nie kupimy PS5 w standardowej cenie nawet w przyszłym roku. Istnieje cień szansy, że rzekomo nadchodząca, nowa wersja konsoli poprawi dostępność, ale są to tylko spekulacje.

W tej chwili za granicą konsole wciąż są praktycznie niedostępne. W naszym kraju z kolei stale musimy liczyć się z przepłacaniem za zestawy. Jeśli nawet Sony nie jest przesadnie optymistycznie nastawione do tej kwestii, chyba nie warto nastawiać się na szybką poprawę sytuacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się