Sony PS5 - DualSense i konsola

Tagi:

PS5 wciąż brakuje, więc Sony poprosiło o wsparcie

0 komentarzy

Sony postanowiło nieco rozjaśnić sytuację panującą na rynku konsol. Jim Ryan wspomniał o powodach braków sprzętu i potwierdził, że firma chce zwiększyć produkcję.

Dostępność PlayStation 5 w naszym kraju jest coraz lepsza. Mimo to, za granicą wciąż ciężko dostać swoją konsolę. W USA i Wielkiej Brytanii stale występuje problem z resellerami, a duże dostawy zdarzają się dość sporadycznie.

Szef PlayStation, Jim Ryan, udzielił wywiadu, w którym został zapytany o problemy z dostawami konsol w Japonii. Ryan odniósł się do kłopotu w perspektywie globalnej, zapowiedział próbę zwiększenia produkcji sprzętu i dodatkowo rozjaśnił, dlaczego konsol jest jak na lekarstwo.

Dostawy w związku z koronawirusem były bardzo skomplikowane i musieliśmy ograniczyć dystrybucję do sprzedaży w sieci. Podaż i popyt na półprzewodniki są również niewielkie na całym świecie. Prosimy naszych dostawców, aby umożliwili nam zwiększenie produkcji (konsol – przyp. red. ), które trafią na rynek jeszcze w tym roku.

– powiedział Jim Ryan w rozmowie z Nikkei

Zwiększenie produkcji PS5 to naprawdę dobra wiadomość. Jeśli faktycznie Sony uda się zauważalnie na nią wpłynąć, być może problem z dostępnością będzie mniej zauważalny.

W kwestii powodów takiego stanu rzeczy, nie usłyszeliśmy niestety nic nowego. O kłopotach z dostawami półprzewodników wiadomo od dawna i Jim Ryan po prostu powtórzył wypowiedzi innych przedstawicieli producentów elektroniki. Co więcej, patrząc na opinie analityków, zwiększenie produkcji konsol zdaje się być dość trudnym zadaniem. Wątpię jednak, aby Ryan wspominał o tym nie mając żadnego podparcia.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się