PS5 Pro coraz bliżej zapowiedzi? Specyfikacja ujawniona deweloperom

PS5 Pro ma być coraz bliżej zapowiedzi | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Twórcy gier first i second-party dla PlayStation mają już znać dokładną specyfikację techniczną PS5 Pro. Konsola może być coraz bliżej zapowiedzi.

Mimo wszystko i tak wątpię, aby Sony zdecydowało się pokazać sprzęt w najbliższych miesiącach. Sprzedaż wersji podstawowej i Slim obecnie nie zadowala, a tak wczesne pokazanie nowej wersji mogłoby jeszcze bardziej negatywnie wpłynąć na popyt. Co nie znaczy, że konsola nie wyjdzie w tym roku – tak ma właśnie być.

PS5 Pro ujawnione deweloperom

Colin Moriary z podcastu Sacred Symbols uważa, że Sony ujawniło oficjalną specyfikację zespołom first i second-party pracujących nad nowymi tytułami na PlayStation. W ostatnim czasie przecieki brzmiały bardzo pozytywnie, ale nie dało się w nim dopatrzyć żadnego pewnika. Wszystko przez to, że firma miała jeszcze nie zdecydować finalnie, jakich podzespołów użyje. Wygląda jednak na to, że co najmniej część nowych funkcji potwierdzono już wcześniej, skoro samo Insomniac Games od dłuższego czasu może posiadać informacje dotyczące technologii.

Ktoś, kto pracuje w średniej wielkości zewnętrznym wydawcy, powiedział mi wprost, że otrzymali prezentację dotyczącą PS5 Pro i rozumiem, że pierwsze i drugie strony miały już dostęp do specyfikacji tego, do czego dążą.

– podkreśla Moriary (za PSU)

Do tej pory dowiedzieliśmy się m.in. tego, że gracze mogą liczyć na 4K przy zachowaniu nawet 120 klatek na sekundę. Ma to być zasługa nowej technologii Sony, będącej odpowiedzią na NVIDIA DLSS. Jeżeli te plotki się potwierdzą, możemy mieć do czynienia z dużym postępem technologicznym w stosunku do poprzednich modeli.

Wedle przecieków, prezentacja sprzętu miałaby odbyć się we wrześniu. Tym samym firma dąży do wydania go w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie