PS5 Pro wyjdzie w 2024 roku. Sony chce się odbić i przygotować na premierę GTA VI

PS5 Pro nie jest potrzebne | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Redakcja CNBC, powołując się na analityków, uważa, że PS5 Pro wyjdzie w tym roku. Ma to być podyktowane chęcią “odbicia” sobie niesatysfakcjonujących wyników konsoli i przygotowaniem do premiery GTA VI.

Jeśli śledzicie na bieżąco plotki związane z rzekomymi planami technologicznych gigantów, zapewne wiecie, że PS5 Pro w ostatnim czasie zdobywa spory rozgłos. Sprzęt nawet nie został oficjalnie potwierdzony, ale już mówi się o cenie czy specyfikacji.

PS5 Pro w 2024 roku

Sony ostatnio nie ma lekko. Ich prognozy sprzedażowe PlayStation 5 się nie sprawdzają. Wersja Slim nie sprzedaje się tak dobrze, jak chcieli tego włodarze firmy, a nadal największą popularnością cieszy się starsza, ale tańsza edycja. Ratunkiem może być wersja Pro, ulepszająca konsolę pod względem specyfikacji. Najwyższy czas na jej premierę, skoro sama konsola zbliża się powoli do końca swego żywota.

Redakcja CNBC jest pewna, że jeszcze w tym roku na rynek trafi PS5 Pro. Tak przynajmniej wynika z opinii analityków, którzy rozmawiali z dziennikarzami. Wielu z nich jest przekonanych, że obecna sytuacja Sony to niemal pewnik przed zapowiedzią i finalnie premierę nowej edycji sprzętu do grania.

Niedawno japoński gigant obniżył w zeszłym tygodniu prognozę sprzedaży PS5 na rok fiskalny kończący się w marcu z 25 milionów do 21 milionów sztuk. Sprzedaż ma więc naturalnie maleć, ale to nic dziwnego. Konsola ma już trzy lata. Po takim czasie wydano niegdyś PS4 Pro.

Wydaje się, że w branży gier panuje powszechna zgoda co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje premierę PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku […] Sony będzie chciało upewnić się, że ma gotowy świetny sprzęt, gdy GTA VI pojawi się w 2025 roku, co będzie strzałem w dziesiątkę dla całej branży gier.

– twierdzi Serkan Toto, dyrektor generalny firmy konsultingowej Kantan Games

Już wcześniej wiele mówiło się o potencjalnym sprzedawaniu PS5 Pro wraz z GTA VI, gdy gra już wyjdzie. Takie bundle mogłyby zdecydowanie przełożyć się na zwiększoną sprzedaż sprzętu. Jeżeli jakaś gra ma mieć potencjał sprzedaży sprzętu, jest to właśnie seria Grand Theft Auto.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie