PS5 Pro z zaskakującą ceną i wyraźnymi ulepszeniami. Nowe informacje o premierze

Newsy PS5

W sieci znów pojawiły się nowe informacje dotyczące PS5 Pro. Urządzenie może trafić na półki sklepowe jeszcze w 2024 roku, ale z zaskakującą ceną.

Od dawna mówi się o ulepszonej wersji flagowej konsoli Sony. PS5 Pro w zasadzie zostało potwierdzone dzięki wyciekowi Marvel’s Wolverine, jednoznacznie sugerującego, że coś jest na rzeczy. Ponadto ostatnio coraz więcej mówi się o sprzęcie.

PS5 Pro – potencjalna cena i data premiery

Konsola zdaniem YouTubera Moore’s Law is Dead zaoferuje lepsze “bebechy” w stosunku do wersji podstawowej lub też Slim. To oczywiste, no bo przecież, jaki byłby sens wydawania platformy? Nowe przecieki dotyczące specyfikacji są właśnie tym – przeciekami. Niemniej warto się z nimi zapoznać.

Technologiczny YouTuber, powołując się na swoje źródła, twierdzi, że konsola ma zapewnić 16 GB pamięci GDDR6 (18 Gb/s) na 256-bitowej magistrali. Ponadto Sony nadal chce korzystać z AMD Zen2. Tym razem prędkość taktowania wynosić ma 4,4 GHz (3,5 GHz w podstawowym PS5), a do tego AMD RDNA 3 z 60 jednostkami CU (RDNA 2 z 36 CU w PS5). Na razie nie zostało to jeszcze “przyklepane”, także wiele może się zmienić.

Znaczniej bardziej konkretnie brzmią informacje o potencjalnym debiucie sprzętu. Ponownie słyszymy plotki o chęci wydania konsoli na okres świąteczny bieżącego roku. Co więcej, sprzęt ma kosztować około 500 dolarów, czyli dokładnie tyle samo, na ile w momencie debiutu wyceniono PS5 Slim. Sprzęt ten obecnie da się kupić taniej, co może sugerować, że japoński gigant chce w ten sposób zachęcić graczy do wykupowania edycji Slim, aby później postawić na sprzedaż wersji Pro.

“Nie widzę w tej konsoli niczego, co naprawdę sprawiłoby, że cena jej wyprodukowania pod koniec tego roku byłaby wyższa niż cena PS5 w 2020 roku. Nie drastycznie więcej, może trochę więcej, ale nie drastycznie więcej” – punktuje YouTuber. Oczywiście przestrzegam, iż to jedynie niepotwierdzone informacje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie