Wiemy, jak wyglądają devkity PS5 Pro

Wiemy, jak wygląda devkit PS5 Pro | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Wiarygodny insider Tom Henderson zauważa, że devkity PS5 Pro wyglądają identycznie, co devkit oryginału. Jak będzie wyglądała konsola?

Tom Henderson podzielił się mnóstwem nowych informacji o szczegółach specyfikacji PS5 Pro. Jego zdaniem konsola faktycznie ma zadebiutować w 2024 roku, o czym mówiono już wiele razy. Co jednak z designem urządzenia?

PS5 Pro w wersji devkit

Devkity to deweloperskie wersje sprzętu wysyłane twórcom gier, aby mogli oni się odpowiednio zapoznać z architekturą i oprogramowaniem urządzenia. Nie są to jednak reprezentacyjne wersje sprzętu, a bardziej jego “prototyp”, który w środku jest mniej więcej taki sam, co wersja sprzedażowa, lecz wyglądem znacząco od niego odbiega. W przypadku PS5 devkit wyglądał tak, jak na obrazku poniżej. Ot, dziwaczna literka “V” w ogóle nieprzypominająca białego kolosa.

PS5 w wersji devkit ładniejsze od sklepowej wersji? Tak wygląda prototyp

Teraz te wersje konsoli trafiły do większej liczby deweloperów. Dzięki temu więcej informacji o sprzęcie zdobył sam Tom Henderson. Wiarygodny i zaufany insider twierdzi, że devkit PS5 Pro wygląda tak samo, jak oryginalna wersja. To znaczy, że w teorii Sony mogło upchnąć nowe podzespoły w dosłownie tych samych “opakowaniach”. Nie wiemy, czy są jakiekolwiek różnice.

Teraz pojawia się pytanie, jak będzie wyglądała wersja sklepowa? W teorii informacje o devkitach nie są żadnym wyznacznikiem, ale istnieje podejrzenie, że sama konsola niekoniecznie będzie szczególnie większa od tego, do czego przyzwyczaiło nas bazowe PS5. Warto podkreślić, że także wersja Pro ma oferować wymienny napęd, tak jak robi to edycja Slim.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie