Kiedy premiera PS5 Pro? Zdaniem analityków nie będziemy długo czekać

PS5 Pro ma oferować 120 fpsów w 4K | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Coraz więcej analityków jest zgodnych w sprawie potencjalnej daty wydania konsoli PS5 Pro. Chociaż nowy sprzęt od Sony nie otrzymał oficjalnej zapowiedzi, to wiemy, że w końcu trafi na rynek. Całkiem możliwe, że japoński gigant chce w ten sposób zwiększyć zainteresowanie swoją konsolą. Poza tym celem ma być również wydanie jej odpowiednio wcześniej przed premierą GTA VI. Data przewidywanej premiery nie jest zbyt odległa.

Premiera PS5 Pro jeszcze w tym roku?

Sony nie musi tak naprawdę w ogóle “grzać” tematu odświeżonej wersji konsoli PlayStation 5, a rynek i tak będzie przewidywał i interesował się nowym sprzętem. Od premiery oryginalnego urządzenia minęło kilka lat, dlatego (zgodnie z rynkowymi realiami) nadchodzi powoli pora na nowy i nieco mocniejszy wariant konsoli. W tym wypadku mowa oczywiście o PS5 Pro, wokół którego powstaje coraz więcej plotek. Choćby wczoraj pisaliśmy, że konsola nie podwoi liczby klatek oryginału. W zamian za to zaoferuje specjalny system skalowania. Nad tym Sony pracuje wspólnie z AMD.

No dobra, a gdzie najważniejsza informacja, czyli data premiery? Okazuje się, że coraz więcej analityków branży jest w tym temacie zgodnych. Konsensus polega na tym, że konsola miałaby wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku — a konkretniej we wrześniu, czyli zaraz po wakacjach i znacząco przed okresem zimowo-świątecznym.

Nie jest tajemnicą, że Sony musi zawalczyć o klientów. Sama sytuacja ich konsoli nie jest najlepsza. Niedawno ograniczono oczekiwania sprzedażowe, a model z dopiskiem Pro na pewno zainteresowałby spore grono użytkowników. Tym bardziej że w przyszłym roku premierę ma mieć GTA VI. Już teraz wiemy, że niektórzy gracze życzyliby sobie ograć ten tytuł dopiero na “ulepszonej” konsoli — a model Pro będzie się do tego nadawał wprost idealnie.

Premiera GTA VI nie pozostaje zatem bez wpływu na działania gigantów świata konsol. Ciekawe, czy Microsoft również zdąży wydać swój projekt w ciągu najbliższych miesięcy.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie