E3 2023 zostało oficjalnie odwołane

E3 2023 oficjalnie zostało odwołane. Powody nie zaskakują
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Rozrywka Technologie Xbox Series XOne

E3 2023 się jednak nie wydarzy. Oficjalne informacje w tej sprawie przekazało jako pierwsze IGN. Powody nie są jednak absolutnie żadnym zaskoczeniem.

Gdy największe gamingowe, “fizyczne” targi na świecie E3 musiały zrobić sobie przerwę z powodu pandemii, wiadomo było, że powrót może być ciężki. Wiele osób bardzo przeżywało brak konferencji i wydarzenia, na które zjeżdżały się osoby z całego świata. Kultowe wręcz wydarzenie miało jednak powrócić w tym roku za sprawą kolejnej edycji organizowanej w duchu poprzednich. Tak się jednak nie stanie.

To koniec E3 2023

Zaskoczenia w dość smutnej wieści nie ma, bo jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wszystkich wystawców nie było najlepiej. Z udziału zrezygnowali giganci rynku – Nintendo, Sony i Microsoft, co w zasadzie jednoznacznie uśmierciło jakikolwiek sens organizacji tego eventu. Później dołączali do nich mniejsi i więksi deweloperzy. Wydawać by się mogło, że E3 2023 będzie… puste. Nie będzie go jednak wcale, a oficjalne wieści w tej sprawie przekazano zaledwie niedługo po tym, jak znany branżowy dziennikarz uznał, że wydarzenie raczej zostanie odwołane.

To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy w organizację tego wydarzenia, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3. Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miały gotowych dem, a wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na E3 tego lata była dla nich przeszkodą nie do pokonania.

– przekazał Kyle Marsden-Kish z ReedPop (za PC Gamer)

Będzie przynajmniej Summer Game Fest

Tegoroczne targi miała organizować firma ReedPop. Znać ją możecie m.in. z wydarzeń takich jak PAX, New York Comic Con i wiele innych “geekowych” i technologicznych eventów. Zaledwie miesiąc temu jej szef uznał, że E3 “nabiera pary”, no ale… jest, jak jest. To dość smutne wieści, fakt. Z drugiej jednak strony najwyraźniej pandemia pokazała wszystkim, że przyszłością są cyfrowe eventy pokroju Summer Game Fest, które rusza już 8 czerwca 2023 roku. Organizator “konkurencyjnego” eventu wspomina swoje pierwsze E3 (i pierwsze E3 w ogóle), ale jednocześnie podkreśla, że nie dziwi go decyzja o odwołaniu.

E3 znaczyło tak wiele dla mnie i dla wielu z was. Cztery lata temu zdałem sobie sprawę, że E3 nie ewoluowało tak, jak trzeba, aby konkurować w globalnym, cyfrowym świecie. Zaczęliśmy więc budować to, co będzie następne. Do zobaczenia na Summer Game Fest 8 czerwca.

– pisze na Twitterze Geoff Keighley

Na marginesie wspomnę tylko, że ReedPop zamierza jeszcze powrócić do idei organizowania E3. Na razie jednak nie znamy szczegółów, ale spodziewam się postawienia na cyfrową edycję organizowaną z dużym wyprzedzeniem. W końcu trzeba uprzedzić deweloperów o tym, że muszą mieć gotowe materiały na konkretny termin. Trzymam kciuki!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie