The Last of Us Multiplayer zadowoli graczy nie tylko na PS5, ale najpewniej i PS4

The Last of Us Multiplayer najpewniej z premierą na PS4
Newsy PS4 PS5

The Last of Us Multiplayer będzie nie tylko free-to-play, ale ukaże się także na PS4. Wychodzi na to, że Naughty Dog nie porzuca starszej generacji.

Naughty Dog i PlayStation milczą w sprawie wielce wyczekiwanego osobnego projektu multiplayer opartego na The Last of Us Part II. Gra, jak już dowiedzieliśmy się z poprzednich zapewnień twórców, ma być “największym projektem w historii” studia. Już wcześniej pojawiły się sensowne informacje dotyczące tego, że zagramy zupełnie za darmo. Wszystko to składa się na obraz niezwykle ambitnej gry-usługi, tak zresztą pożądanej przez PlayStation.

Na stronie Naughty Dog pojawiły się nowe ogłoszenia o pracę. Klasycznie już warto się im przyjrzeć, bo istnieje spora szansa, że dadzą nam jakiś pogląd na to, w co celuje deweloper. Tak naprawdę do tej pory nie dostaliśmy żadnych konkretów w sprawie gry. Nowe oferty nie mówią zbyt wiele, ale wśród nich warto wyróżnić jeden, dość ciekawy detal.

Otóż w ofercie dla testera multiplayer czytamy, że kandydat musi posiadać “doświadczenie w pracy z systemami PS4 i PS5”. Sugeruje to dość bezpośrednio, że TLoU Multiplayer (gdzieniegdzie zwane też “Factions”) może być tytułem cross-generacyjnym. Skąd w ogóle pomysł, że oferta dotyczy tej akurat gry? No właśnie – tego nie wiemy. Dlatego też lepiej nie ufać aż tak tego typu spekulacjom, choć z drugiej strony raczej zdziwiłbym się, gdyby kolejna gra ND niebędąca The Last of Us ani Uncharted miała ukazać się też na last-gena.

Firma, co ciekawe, porzuciła już markę Uncharted. Z kolei istnieje spora szansa na TLoU 3, ale obecnie deweloperzy zajęci są nowym IP.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie