Kolejny patent Sony wskazuje na nową wersję PlayStation 5

PS5 w nowej wersji pewne? Na to wskazuje kolejny patent Sony
Newsy PS5

PS5 z odłączanym dyskiem jest praktycznie pewne. Sony niedawno złożyło wniosek o nowy patent dotyczący właśnie odłączanego czytnika płyt.

Plotek o kolejnej wersji konsoli PlayStation 5 było już sporo. Znany insider wiele razy poruszał ten temat i wskazywał, że to będzie mocna końcówka roku dla Sony. O co dokładnie chodzi? Istnieje spora szansa, że dokładnie o to samo, o co chodzi w nowym patencie firmy. Dotyczący go wniosek niedawno trafił do urzędu patentowego.

PS5 w nowej wersji to już prawie pewnik

Tom Henderson wiele razy poruszał temat PS5 z odłączanym czytnikiem płyt. Miałaby to być nowa wersja sprzętu, która niejako zunifikuje dwa dostępne na razie modele i zastąpi je w ogólnej sprzedaży. Sony chce po prostu sprzedawać jedną konsolę, do której każdy będzie mógł dokupić dodatkowy czytnik płyt. Jest to wygodne i sensowne rozwiązanie, a Henderson to wiarygodna osoba, więc nie mamy powodu, aby w to nie wierzyć.

Teraz pojawił się nowy wniosek patentowy dotyczący właśnie odłączanego czytniku dysków. Warto dodać, że nie ma w nim mowy o czytniku dla PS5, a o czymś nieco bardziej ogólnym.

Poniżej przedstawiono napęd optyczny, który może być montowany w urządzeniach elektronicznych, takich jak konsole do gier, komputery osobiste lub urządzenia audiowizualne (AV).

Przedstawiono napęd optyczny, który może wdrożyć mechanizm manipulacji pozycją rolki transportowej, mechanizm centrowania i mechanizm obsługi koła pasowego, umożliwiając jednocześnie zmniejszenie liczby komponentów.

– czytamy w patencie

Sam czytnik na rysunkach jak żywo przypomina ten dostępny właśnie w PS5. Nie jest to więc nic pewnego, ale możemy zakładać, że właśnie o nową “peespiątkę” tu chodzi. Co więcej, firma szykuje również swojego handhelda, PS5 Pro oraz… PS6.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie