Sony szykuje nową konsolę przenośną. Szczegóły na temat PlayStation Q Lite

PlayStation Q Lite to nowa przenośna konsola Sony. Oto szczegóły
Newsy PS5

Tom Henderson nieoficjalnie zdradził, że Sony szykuje się do wypuszczenia na rynek nowej konsoli przenośnej. PlayStation Q Lite to jej nazwa kodowa.

Zaledwie parę godzin temu insider Jeff Grubb zaznaczył w krótkim wpisie na Twitterze, że obecnie podróżuje do Super Nintendo World, ale słyszy plotki o “potencjalnej konsoli Vita 2”. Jeszcze wcześniej inny insider, znany chyba wszystkim graczom Tom Henderson zdradził, że Sony szykuje PS5 Pro oraz “inny hardware”. Nie wiedzieliśmy, o co dokładnie chodzi, ale wszystko wskazuje na to, że dostaniemy nowego handhelda od japońskiego giganta.

Nazwany kodowo Q Lite, następny handheld PlayStation jest kolejnym elementem sprzętu Sony, który ma być kolejnym sprzętem wymagającym PlayStation 5. Insider Gaming rozumie, że Q Lite nie jest urządzeniem do strumieniowania w chmurze, ale zamiast tego wykorzystuje Remote Play z PlayStation 5 – funkcję, którą konsolowy gigant forsował przez ostatnie kilka tygodni.

– informuje Henderson na Insider-Gaming

PlayStation Q Lite nieoficjalnie

Wychodzi więc na to, że nowy handheld może poważnie rozczarować wszystkich, którzy czekali na “Vitę 2”. Być może Sony zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie na rynku handheldów króluje Steam Deck i Nintendo Switch (a na horyzoncie sprzęt od Asusa), więc nie chce się wtrącać. Niemniej i tak warto się konsolą zainteresować, bo nieoficjalne szczegóły brzmią interesująco.

Sprzęt wymagałby do działania PS5, z którego mogliśmy streamować gry. Nie jest to więc streaming oparty na chmurze, ale coś w tym rodzaju. Konsola ma zaoferować rzekomo 1080p i 60 fpsów, czyli całkiem nieźle. Wczesne koncepty wizualne designu sprzętu mają ukazywać coś na wzór DualSense, ale z 8-calowym ekranem na środku.

Sprzęt ma oferować “haptyczne informacje zwrotne i będzie zawierać to, czego można oczekiwać od handhelda – przyciski głośności, głośniki, gniazdo wejścia audio, itp.”. Wedle Hendersona sprzęt jest obecnie w fazie testów. Sony rzekomo planuje go wydać między nowym PS5 z odłącznym dyskiem, a PS5 Pro. Okazuje się, że “druga faza” PlayStation 5 to nie tylko gry, ale i… sprzęt.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie