PS5 nie doczeka się edycji Slim, a tylko ulepszonej wersji? „Więcej słyszałem o PS6 niż o PS5 Pro”

PS5 Slim - Microsoft wygadał się o możliwej dacie premiery urządzenia
Newsy PS5

Wygląda na to, że zapowiedź potencjalnego PS5 Slim może rozczarować wiele osób. Sony najwyraźniej planuje aktualnie wydać 2. generację sprzętu.

PS5 ma w tym roku doczekać się nowej iteracji, ale nie wiadomo, czy będzie to wersja Pro albo Slim (powiedzmy, że wersje te byłyby tożsame). Może okazać się coś zupełnie przeciwnego.

PS5 2. generacji?

Plotek o nowym PlayStation 5 przybywa. Wcześniej pojawiły się bardzo wiarygodne przecieki dotyczące tego, że konsola ma zostać wydana w wersji podstawowo pozbawionej czytnika płyt, który będzie można dokupić osobno (lub w formie zestawu). To zrozumiały krok dla Sony. Firma zaoszczędziłaby sporo pieniędzy, a klienci mieliby większą dowolność w doborze sprzętu. Choć konsola nie została zapowiedziana na niedawnych targach CES, ma się to zmienić już w kwietniu.

Tom Henderson powraca z nowymi konkretami na temat sprzętu, ale nie brzmią one zbyt pozytywnie dla tych, którzy liczą na rewolucję. Okazuje się bowiem, że możemy błędnie zakładać, iż nowa wersja to edycja Slim albo Pro. Zdaniem insidera, Sony przygotowuje bardziej 2. generację podstawowej „piątki”.

Co do wszystkich plotek o PS5 Pro/Slim – nie sądzę, że to Pro lub Slim. Moje rozumienie jest takie, że to po prostu „gen 2” zwykłego PS5. Zwykła konsola przestanie być produkowana pod koniec tego roku, a nowy model ruszy w kwietniu i rozpocznie sprzedaż we wrześniu.

– informuje Henderson na Twitterze

Podkreśla przy tym, że w kwestii designu „nie ma radykalnych zmian”, więc dostaniemy w zasadzie to samo. Ulepszenia pojawią się w środku, w tym wspomniany odłączany napęd. Sony nie chce produkować naraz dwóch rodzajów sprzętu, a po rzekomej kwietniowej zapowiedzi skupi się jedynie na produkcji 2. generacji. Tego samego zdania jest również Zuby Tech, twitterowy entuzjasta technologii.

Wersji Slim może nie być

Do tego wszystkiego dość ciekawie brzmią doniesienia na temat możliwego wydania Slim lub Pro. Henderson jest zdania, że taka może w ogóle nie powstać. Jest szansa, że prędzej dostaniemy… PS6.

Co do tego, czy w tej generacji będzie wersja Pro, to nie jestem do końca pewien. Nie czuje, żeby zwykła wersja została jeszcze w pełni wykorzystana i pewnie do końca roku nie będzie jej masowo. Mogę tylko powiedzieć, że więcej słyszałem o PS6 niż o PS5 Pro.

– podkreśla insider

Już wcześniej pojawiały się ciekawe przypuszczenia na temat czasu produkcji gier. Cykl jest dziś skrajnie długi, więc wielu deweloperów może już teraz pracować nad grami na kolejną generację, bo zanim się ukażą, może minąć wiele lat.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie