Jaki jest najbardziej pożądany prezent na święta? W USA dominuje jedna konsola

ps5 na prezent na święta
PS5

AT&T opublikowało analizę najbardziej poszukiwanego prezentu na święta w USA. Małym zaskoczeniem jest dominacja PS5, prawda?

Każdy chce, a nie każdy dostanie. Okres świąteczny może faktycznie spowodować braki na półkach (jakby już teraz ich nie było…).

PS5 na prezent najczęściej wyszukiwane

AT&T jest telekomunikacyjnym molochem pochodzącym z USA, który zajmuje się dostarczaniem czasami ciekawych statystyk. Firma postanowiła przeanalizować frazy, jakie najczęściej przewijają się w życzeniach świątecznych Amerykanów.

O ile rok temu prawdziwym hitem były gadżety z Baby Yodą (NO BO JEST TAKI UROCZY!), o tyle w tym roku zdecydowanie dominuje sprzęt elektroniczny. Na mapie poniżej sami zobaczycie, jaki prezent jest najpopularniejszy w zależności od danego stanu.

Źródło: AT&T

Nie musicie liczyć, analitycy z AT&T zrobili to za Was – największą popularnością cieszy się konsola PlayStation 5. PS5 na prezent pod choinkę zdominowało resztę. Zaskoczenia w tym raczej nie ma. W ubiegłym roku sprzęt zadebiutował niedługo przed świętami, przez co jego dostępność była wręcz skandalicznie mała. O ile sytuacja nieco się poprawiła, o tyle wciąż jest to towar stosunkowo deficytowy. Amerykanie jednak nie zrażają się i dzielnie poszukują najlepszych ofert. U nas jest łatwo – wystarczy zajrzeć do naszego działu „Promocje„, gdzie regularnie wrzucamy zestawienia z PS5.

Zatrzymajmy się jednak nieco przy tych statystykach. Drugą pod względem popularności frazą jest „TV”. Mieszkańcy Wyoming ewidentnie wolą czytać, niż grać, bo tylko u nich na topie jest… Kindle. Oprócz tego popularny jest Nintendo Switch, AirPods i Roku Player. Co ciekawe, w takim Idaho mogą mieć zbyt dużo PlayStation, a za mało instant potów, bo właśnie tego poszukuje się najczęściej.

Zdjęcie główne: Eugene Zhyvchik/Unsplash

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie