Konsola PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 osiąga kolejny kamień milowy. Szacowana sprzedaż imponuje

Poznaliśmy kolejne szacunki sprzedaży PS5. Najnowsza konsola PlayStation sprzedaje się błyskawicznie i osiąga bardzo dobre wyniki na całym świecie.

Niedawno otrzymaliśmy najnowsze informacje o szacowanej sprzedaży konsol. Podium pozostaje bez zmian, ale sprzęt Sony właśnie osiąga kolejny kamień milowy.

Jak podaje VGChartaz sprzedano już 10 009 936 sztuk PS5. Bariera 10 milionów została już osiągnięta, więc Sony może zmierzać po kolejne rekordy. Taki wynik chyba w pełni satysfakcjonuje producenta. Co więcej, niewykluczone, że PlayStation 5 może zgarnąć status najszybciej sprzedającej się konsoli na świecie w historii. Niemniej jest trochę za wcześnie, aby mówić o takim osiągnięciu, choć Sony udało się je już zdobyć w USA.

Dodatkowo sprawdźmy, jak wypada reszta konsol. Nintendo Switch rozszedł się w 88 495 973 sztuk, ale pamiętajmy, że konsola jest dostępna na rynku od 2017 roku. Niemniej wciąż jest to bardzo solidny wynik.

Xbox Series z kolei sprzedają się dużo gorzej od swojej bezpośredniej konkurencji. Do graczy trafiło 5 931 944 nowych konsol Microsoftu, co i tak jest niezłym wynikiem. Pamiętajmy, że Zieloni skupiają się na swoich usługach i sprzedaż konsol nie jest dla nich aż tak istotna, jak dla Sony.

Miejcie na uwadze, że powyższe statystyki mogą być nie do końca precyzyjne. To mimo wszystko szacowane wyniki, więc mają prawo nieco odbiegać od prawdziwych danych.

Jeśli chcecie upolować swoje PS5 (lub inną konsolę), śledźcie nasz dział z promocjami. Informujemy tam o każdej wartej uwagi ofercie dla graczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się