PS5

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

PS5 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA

Z najnowszych danych ujawnionych przez firmę analityczną NPD Group wynika, że PS5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA.

Dyrektor wykonawczy i konsultant ds. branży gier wideo w NPD Mat Piscatella opublikował wyniki analiz rynku gamingowego i hardware w Stanach Zjednoczonych za ostatni miesiąc i cały kwartał. Jak czytamy w jednym z postów przedstawiciela firmy na Twitterze, PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA.

W tę informację raczej nietrudno uwierzyć. Current-gen Sony jest obecny na rynku od listopada 2020 i od samego początku gracze – nie tylko z USA, ale z całego świata – mają problem z jego zakupem. W pierwszych miesiącach od premiery konsola znikała ze sklepów internetowych szybciej, niż się tam pojawiała. Aktualnie z dostępnością PS5 jest coraz mniej problemów. Niemniej wiele osób może irytować, że chcąc zakupić sprzęt, muszą wraz z nim nabyć także pół sklepu. Ach, te bundle z pięcioma grami.

Sprzedaż PS5 i Switcha w marcu i pierwszym kwartale 2021

Jak podaje Mat Piscatella, jeśli chodzi o marzec, najbardziej rentowną platformą w Stanach Zjednoczonych okazało się Nintendo Switch. Wynik ten dotyczy zarówno liczby sprzedanych egzemplarzy, jak i pieniędzy, jakie udało się na tym zarobić. Natomiast jeśli chodzi o cały pierwszy kwartał 2021, Switch królował wtedy w USA pod względem sprzedanych sztuk, ale największy zysk przyniosło Sony PlayStation 5.

Inna ciekawa informacja wyjawiona przez Mata Piscatellę dotyczy sumy, jaką Amerykanie wydali na gry, akcesoria, sprzęt i zdrapki w marcu 2021. Kwota ta sięga 5,6 miliardów dolarów. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku daje to o 18 procent wyższy wynik. Natomiast w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku konsumenci zapłacili za produkty związane z gamingiem 14,9 miliardów dolarów. To aż o 30 procent więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%